Які вітаміни і мінерали містяться в апельсинах?Апельсин є затребуваним і улюбленим цитрусовим фруктом, як серед дітей, так і серед дорослих. Даний фрукт надає і позитивний і негативний вплив на організм людини. Які корисні вітаміни і мінерали містяться в його плодах і скільки користі він приносить? Чим шкідливий даний цитрус, і які наслідки має на здоров’я?

апельсини

склад апельсина

Апельсин містить фолієвої кислоти стільки, скільки необхідно для жіночого організму репродуктивного віку. Завдяки чому запобігається розвиток внутрішньоутробних вад розвитку дитини. Також дана кислота є захистом від раку і допомагає зберегти молодість і еластичність шкіри і судин. А скільки корисних біофлавоноїдів містить апельсин! Завдяки даним елементам нейтралізуються вільні радикали і виводяться шкідливі мікроорганізми.

До складу цитруса входять не тільки вітаміни, але і мінерали, а зокрема калій, який перешкоджає підвищенню тиску. Пектин збільшує синтезування вітамінів і зменшує вміст цукру і холестерину в крові.

Зміст вітамінів і мінералів в 100 г апельсина

вітаміни

Вітамін А 0,058 мг Вітамін В1 0,04 мг Вітамін В2 0,03 мг Вітамін В3 0,3 мг Вітамін В5 0,3 мг Вітамін В6 0,06 мг Вітамін В9 0,005 мг Вітамін С 60 мг Вітамін Е 0,2 мг

мінерали

Калій 197 мг Кальцій 34 мг Фосфор 23 мг Магній 13 мг Натрій 13 мг Сірка 9 мг Хлор 3 мг Залізо 0,3 мг Цинк 0,2 мг Бор 0,18 мг Мідь 0,06 мг Марганець 0,03 мг

користь апельсина

Мінерали і вітаміни в апельсині містяться у великій кількості, завдяки чому і цінується даний фрукт. Збалансований склад цитруса має лікувальні властивості, усуваючи простудні та інфекційні захворювання. Завдяки йому можна запобігти розвитку цинги, анемії, гіпертонії, усунути запори, набряки і авітаміноз.

Скільки сил надає з’їдений на сніданок цитрус або випитий стакан приготованого соку! Апельсин покращує апетит, підвищує імунітет і нормалізує роботу травної системи. З’їдений на голодний шлунок цитрус сприяє кращому засвоєнню входять до його складу вітамінів і запобігання порушень з боку травлення. Даний фрукт сприяє посиленню моторики товстого кишечника, зменшує гнильні процеси, розвиваючи корисну мікрофлору кишечника.апельсинові дереваапельсиновий сад

В апельсині міститься добова норма вітаміну С, тому його щоденне вживання запобігає ризику зараження сезонними епідеміями. Апельсин втамовує спрагу, а що входять до його складу мінерали і вітаміни сприяють швидкому загоєнню ран, наривів і порізів. В апельсині все корисно, навіть шкірка, завдяки приготованим на ній відварів можна вилікувати серцеві захворювання і ревматизм.

Що входять до складу цитруса мідь і залізо допомагають людям, страждаючим недокрів’ям. При ожирінні апельсин сприяє зниженню маси тіла, не приносячи шкоди для здоров’я. До складу даного фрукта входить велика кількість харчових волокон, які створюють відчуття ситості, підтримуючи апетит в нормі, а отже і загальну масу тіла. Завдяки даному продукту харчування повільно виводяться вуглеводи, незважаючи на його низьку калорійність (від 70 до 90 калорій). Зміст вітамінів в плодах надають омолоджуючий і антиоксидантний ефект, виводячи з організму токсини і продукти обміну, попереджаючи не тільки старіння, але і розвиток багатьох хвороб.

Відео з інтернет

шкода апельсина

Вживаючи апельсин при деяких захворюваннях можна завдати організму шкоди стільки ж, скільки і користі. Даний цитрус містить велику кількість цукру і кислоти, що є протипоказанням при виразці, цукровому діабеті і гастриті. При ожирінні слід уважно ставитися до кількості з’їдених плодів в день.

Зміст кислоти і цукру негативно впливає на зубну емаль, руйнуючи її і провокуючи появу карієсу. Після вживання в їжу даних фруктів зуби набувають чутливість. Схильність до алергій також є істотним протипоказанням для вживання цитрусових плодів.

Вміщені вітаміни і мінерали в апельсині приносять людині величезну користь, але, незважаючи на це слід враховувати можливу шкоду. Тільки правильне і збалансування харчування дозволяє отримати користь від продуктів харчування.Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*