Скільки вітамінів в бананах?банани
Банан – це калорійний тропічний фрукт, який швидко відновлює витрачену на фізичні навантаження енергію організму, так як містить вітаміни і мінерали. У складі даного фрукта є велика кількість природного цукру: сахарози, фруктози і глюкози. У його м’якоті містяться необхідні для людського організму вітаміни, найважливішим з яких є вітамін С. Вітаміни в банані це не найголовніше, тому що найбільш важливу роль виконують мінерали, що входять до його складу.

Є величезна кількість різних сортів бананів, з яких більша частина не придатна для вживання в їжу. До їстівних групам відноситься десертний сорт і плантайни. Десертні банани використовуються в їжу сирими або сушеними. Плантайни вимагають термічної обробки, так як м’якоть у них крохмалиста, несолодка і досить жорстка. Ці плоди є основним продуктом у населення тропіків.

Банани відносно дешеві фрукти, незважаючи на те, що вони досить корисні, оскільки містять багато калію і мало натрію. Завдяки даним властивостям плоди знижують тиск, зменшуючи ризик появи інсульту. П’ять бананів, з’їдених в день, дозволяють гіпертонікам в кілька разів скоротити дозу лікарських препаратів.

Корисні властивості бананів

Щоб судити про корисні властивості цього фрукта, необхідно знати, скільки і які корисні речовини входять до його складу. Вітаміни та мінерали, які містить банан, є хорошим профілактичним засобом для попередження багатьох захворювань.

  • У м’якоті цього плоду є вітамін С, який будучи сильним антиоксидантом, і допомагає уповільнити процес старіння шкіри, а також підвищує опірність організму до різних інфекційних захворювань;
  • Зміст вітамінів групи В сприяє зменшенню симптомів при ПМС, благотворно впливає на нервову систему;
  • Банан містить каротин, який захищає організм то появи серцево-судинних і онкологічних захворювань, а також запобігає передчасному старінню організму;
  • У м’якоті є вітамін Е, який подовжує активну життєдіяльність клітин шкіри, роблячи її еластичною і гладкою.

А скільки користі приносить банан для системи травлення. Катехоламіни, які містяться в м’якоті сприяють зменшенню запальних процесів шлунково-кишкового тракту і порожнини рота, рекомендується при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки.

Відео з інтернет

Цей фрукт містить компоненти, що виробляють в організмі серотонін, так званий гормон щастя, який відповідає за поліпшення емоційного фону людини. У банані жири присутні в дуже малій кількості, але є клітковина і вуглеводи, які легко засвоюються, тому бажаючим схуднути вживати цей фрукт у великих кількостях не варто.

Скільки вітамінів і мінералів міститься в 100 г банана

вітаміни

Вітамін А 0,015 мг Вітамін В1 0,04-0,5 мг Вітамін В2 0,05-0,07 мг Вітамін В3 0,5-1 мг Вітамін В6 0,2 мг Вітамін В9 18 мкг Вітамін С 5,6-36 мг вітамін Е 0,3 мгмінерали

Калій 300 мг Хлор 47 мг Кальцій 40 мг Фосфор 34 мг Магній 25 мг Сірка 15 мг Натрій 5 мг Залізо 0,8 мг Цинк 0,3 мг Марганець 0,2 мг Мідь 0,13 мг Бор 0,1 мг Йод 0,02 мг Фтор 0,014 мг Молібден 0,01 мг

Кому корисний даний фрукт

Банан складається з клітковини і практично не має жирів, але, не дивлячись на ці переваги використовувати його для дієт не доцільно, так як в його плодах міститься близько 20% вуглеводів, які добре засвоюються. Даний фрукт краще підходить для людей, яким необхідно додати парочку кілограм. Великої кількості вітамінів в ньому не міститься, але за рахунок того, що в складі є мінерали, при його вживанні можна зміцнити своє здоров’я і запобігти розвитку багатьох захворювань.

Дітям можна їсти банани з самого раннього віку, тобто в якості першого прикорму його плоди стоять на одному місці з яблуками. Це обумовлено тим, що банан не містить грубої клітковини, і має властивість швидкого перетравлення. Даний фрукт не є алергенним, і завдяки великій кількості вуглеводів добре засвоюється. Але, незважаючи на це попередньо слід проконсультуватися з лікарем і дізнатися, скільки грам банана можна давати дитині за один прийом їжі.

бананиВідповідно до теорії про роздільне харчування банани не поєднуються ні з одним продуктом харчування. Тобто вживати їх в їжу слід на голодний шлунок, безпосередньо перед основною їжею. Але, для прихильників різноманітного раціону це не важливо.

Для того щоб дати організму необхідні вітаміни і мінерали, необхідно на добу з’їдати 1 – 2 плоду, котрого більш ніж достатньо. Обережно слід вживати банани діабетикам, людям, страждаючим тромбофлебітом і метеоризмом. Підвищене згортання крові і перенесений інсульт, і інфаркт, також є протипоказаннями для вживання даних плодів.

Як правильно вибрати банани?

Скільки було випадків в житті кожної людини, коли якість придбаних бананів залишало бажати кращого. Незважаючи на те, що даний фрукт містить велику кількість корисних елементів, він може принести більше шкоди, ніж користі, при неправильному зберіганні.

При виборі плодів слід звертати увагу на колір їх шкірки: хороший банан, який містить масу корисних речовин, має золотисто жовтий окрас, без характерних темних точок. Сіра шкірка є першою ознакою неправильного зберігання (переохолодження) і вказує на те, що користі такі фрукти не принесуть.

Ребриста шкірка означає, що фрукту не дали доспеть природним чином, тобто він пристигаючі в темному ящику, а, отже, і корисних речовин в ньому міститься набагато менше.

Які банани слід купувати про запас, щоб вони не зіпсувалися, через кілька днів після походу в магазин? Для цих цілей найкраще підійдуть фрукти з жовто-зеленою шкіркою, на яких немає темних точок. Зберігати їх слід в темному прохолодному місці, не розділяючи, тобто цілої гроном.Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*