Мозоль-шпора: симптоми і методи лікуванняМозоль-шпора – це вкрай неприємне освіту. Воно не тільки приносить людині багато мук, але його також можна сплутати зі звичайною стрижневий мозолем. Загрожує це тим, що ви витратите силу-силенну часу на марне і складне лікування, а ваша шпора буде спокійно собі поживати. Щоб цього не сталося, давайте розберемося, чому ж цей вид мозолі відрізняється від інших і як з ним боротися.

симптоми шпор

Ноги без мозолів
Шпора – це різновид кістяний мозолі, яка поселяється тільки на п’яті. Вона являє собою розростання кісткової тканини в тій області, де до п’яткової кістки кріпиться сухожилля. Зовні вона може ніяк себе не проявляти. У шпори є лише одна відмінна симптом – гострий біль у п’яті при ходьбі, яка посилюється вранці.

Освіта найчастіше з’являється на одній нозі, рідше – на двох відразу. У такому випадку людина відчуває сильний біль, яка не дає йому нормально пересуватися. Доходить до того, що з запущеними шпорами доводиться пересуватися на милицях, повністю деформується хода.

Частенько мозолі-шпори на ногах плутають зі стрижневими мозолями. Ті, на відміну від перших, відразу видно на поверхні шкіри. У місці їх появи спостерігається щільна омертвілі тканина. Така мозоль має стрижень, який при розпарюванні легко зіскоблюється або віддаляється лікарем за допомогою лазера. У шпори ж ніякого стрижня немає. Найефективніший метод її визначення – це зробити рентген.

Крім стрижневий мозолі, за шпору іноді приймають натоптиші і буніони. Перші найчастіше утворюються на передній частині стопи через носіння взуття на високих підборах. Вони не болючі. Буніон ж – це запалення суглоба на великому пальці ноги. З’являється він, якщо постійно носити незручне тісне взуття. При цьому великий палець з часом зміщується в бік, що призводить до деформації стопи.

Чому болить шпора

лікування мозолів
Сам по собі кістковий наріст не болючий, але він в більшості випадків травмує сполучну тканину, яка носить назву п’яткова шпора. Вона з’єднує п’яту з пальцями на нозі, утворюючи склепіння стопи. Якщо є шпора, то фасція в місці кріплення до п’яти постійно про неї треться і відповідно запалюється. На ній утворюються мікророзриви.

Коли людина тривалий час відпочиває або спить, то травми на фасції заростають, а сама вона стає коротшим. Вранці ж або після відпочинку перші кроки призводять до того, що тканина знову розривається. Саме тому вранці люди зі шпорами відчувають більш інтенсивну біль, ніж до вечора. За день фасція розтягується, і біль відчувається не так різко. До того ж людина встигає до неї звикнути.

причини шпор

Отже, ми з’ясували, що шпора розташовується тільки на п’яті. Які ж її причини? Їх є кілька: • Плоскостопість. При цьому порушення будови стопи, фасція більш розтягнута, ніж у здорової людини. Це призводить до того, що її легше травмувати. Постійні мікротравми наводять до неінфекційного запалення не тільки самої фасції, а й оточуючих її тканин, включаючи кісткову, яка починає розростатися. Плоскостопість у 90% випадків викликає п’яткову шпору.
 • Зайва вага. В такому випадку на всю стопу, в тому числі і фасцію, лягає дуже велике навантаження.
 • Професійний спорт, що дає велике навантаження на стопи.
 • Мозолі на ногах
  Хвороби сполучної тканини і суглобів нижніх кінцівок.
 • Хвороби хребта.
 • Вікові зміни в стопі. У літніх людей, що амортизує «подушка» на п’яті стоншується, через що вона травмується від звичайної ходьби.
 • Стояча робота.
 • Переломи і травми стопи.
 • Постійне носіння взуття з тонкої і твердою підошвою або високими підборами.

профілактика шпор

Мозолі-шпори важко піддаються лікуванню, тому людям, що знаходяться в зоні ризику, рекомендується прийняти деякі запобіжні заходи, а саме:

 • При плоскостопості потрібно носити спеціальні ортопедичні устілки і виконувати вправи, які зміцнюють м’язовий каркас стопи.
 • Якщо є зайва вага, то від нього бажано позбутися, тому що рано чи пізно він призведе до появи п’яткових шпор.
 • Проводьте своєчасне лікування виникаючих проблем з хребтом або суглобами.
 • При стоячій роботі намагайтеся робити якомога частіше перерви, а вдома балуйте ноги розслаблюючими ваннами. Взуття має бути зручним і на низькому ходу.

Перші ознаки шпори повинні стати для вас сигналом, що потрібно терміново звернутися до лікаря. Чим більше запущений випадок, тим важче він піддається лікуванню. Іноді доводиться витратити на нього від шести місяців до року і це при тому, що людині важко пересуватися через біль.

Лікування мозолі картоплею. Домашній рецепт

Лікування мозолі картоплею

лікування шпор

Перше, що потрібно зробити в процесі лікування шпор – це зняти навантаження з п’яти. Для цього необхідно подалі прибрати всю незручне взуття, підібрати ортопедичні устілки, а в запущених випадках рекомендується строгий постільний режим. Якщо не зняти навантаження, то подальше лікування буде неефективним.

Крім цього, необхідно:

 • Робити тейпірованіе – це накладення спеціальної пов’язки з клейкої стрічки, яка фіксує стопу в потрібному положенні.
 • Одягати нічні ортези, які фіксують стопу під кутом в 90 градусів і не дають фасції зменшуватися вночі.
 • Використовувати зовнішні протизапальні засоби, такі як Димексид, Вольтарен, Диклофенак і Ібупрофен мазі.
 • Робити масаж ступень.
 • Використовувати допоміжні для ходьби кошти (тростину, милиці).
 • Виконувати фізіотерапію, яку призначає лікар.
 • Займатися зміцнює фізкультурою.

Самостійно лікуванням шпор краще не займатися. Поки вони в початковій стадії, то є ризик все погіршити і затягнути проблему до хронічно складного стану, а коли вже все запущено, то людина і ходити самостійно не може.

Відео. Стрижнева мозоль псує ногу

За ногами потрібно стежити завжди і найменші зміни в їх стані повинні вас як мінімум насторожувати. Будь то шпори, стрижневі мозолі або натоптиші – все це набагато простіше запобігти на ранніх стадіях розвитку, ніж потім докладати масу зусиль для лікування.Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*