Які вітаміни необхідні дитині для нормального росту?Вітаміни – головна складова регуляції обміну речовин в організмі людини. Без цих речовин неможливо нормальний стан здоров’я людини. Саме вітаміни для росту дітей підтримують нормальний рівень імунітету і допомагають йому розвиватися.

дівчинка

Незбалансована їжа в раціоні дитини, часті стреси і хвороби – все це призводить до дефіциту вітамінів в організмі, внаслідок чого і знижується імунітет, зменшується швидкість росту людини.

Через нестачу того чи іншого вітаміну дитина запросто може відставати в розумовому та фізичному розвитку від своїх однолітків. Такі діти малоактивні, часто піддаються інфекційним захворюванням, швидко втомлюються, мляві і дратівливі. Також видимим симптомом нестачі вітамінів може бути суха шкіра.

Для того щоб заповнити норму вмісту даних елементів і мікроелементів в крові, потрібно збагачувати раціон харчування корисними продуктами в комплексі з біологічно активними добавками.

Які вітаміни необхідні для росту дітей?

вітаміни А

Речовини, що відповідають за формування кісткової тканини, тобто самих кісток і зубів. Також даний вітамін потрібен для нормального росту волосся, збільшення швидкості оновлення клітин, нормального зору. Отримати добову дозу ретинолу можна і в таблетках, однак краще для організму отримувати його з натуральних продуктів. Вітамін А у великій кількості міститься в моркві, солодкому перці, гарбузі, брокколі, шпинаті, петрушці, зеленій цибулі, горосі, сої, персиках, яблуках, абрикосах, дині, кавуні, винограді, черешні. Для дитини можна заварювати трави, адже в лимонник, кропиві, м’яті, листі малини, шавлії, плодах шипшини міститься велика кількість А-вітаміну. З молочних продуктів віддавайте перевагу сиру, сиру, молока і вершкового масла.

Буряк, томати, морквавітаміни В

Елементи, який відповідають за захист м’язової і кісткової тканини, регулює діяльність нервової системи, також несе відповідальність за травну системи, що важливо для росту людини. У великих кількостях B-вітамін міститься в молочних продуктах і в м’ясі, в яйцях, рибі, вівсяної і гречаної крупи, бобових, капусті, томатах, грибах, дріжджах, абрикосах. Також міститься в травах, таких як петрушка, м’ята, ромашка, шавлія і женьшені. На дефіцит цього вітаміну вам вкажуть спазми, м’язові судоми, безсоння дитини, часті значні збільшення очних зіниць.вітаміни С

Речовини, що відповідають за синтез колагену. Саме колаген відіграє головну роль в зростанні та відновленні кісткової і м’язової тканини, утворення білка, який потрібен для збільшення швидкості виведення токсинів з організму, а також відповідає за розвиток кровоносних судин. У великих кількостях аскорбінова кислота міститься в чорній смородині, шипшині, червоному перці, зеленому горошку, брюссельській капусті, червоній капусті, полуниці і, звичайно ж, у всіх цитрусових. Зниження імунітету, тривале загоєння ран, кровоточивість ясен – все це може сигналізувати про недостатній рівень аскорбінової кислоти в організмі.

вітаміни D

Елементи, які також відповідають за синтез колагену, забезпечує засвоєння кальцію, регулює обмінні зв’язку з фосфором, а також на швидкість росту кісток. Виконуючи добову норму вітаміну D вам досить тільки з’їдати хоча б сир, вершкове масло, сирі яйця, морські продукти, печінку, молоко, картопля, вівсянку або ж можна приймати 2 капсули риб’ячого жиру 2 рази в день.

кальцій

Найголовніший мікроелемент в зростанні кісток. Саме він відповідає за структуру кісткової тканини, робить її більш стійкою, а також сприяє розвитку м’язової маси. Про дефіцит кальцію можуть свідчити крихкість кісток, знижений імунітет і м’язові спазми. У великій кількості Ca стримається в насінні маку, кунжуті, сирі, молоці, сирі, вершковому маслі м’ясі, рибі і курячих яйцях.

Молоко і сир

Вітамін Е

Відповідає за нормальний гормональний фон, а також сприяє нормальному згортанню крові людини. Найчастіше його призначають для збільшення загоєння ран, проте як профілактичний засіб для збільшення швидкості росту воно може призначатися також. Міститься даний вітамін в рослинному маслі, злаках, зернах, яйцях, салаті, селері, моркви, брокколі, яловичої печінки та листі м’яти.

Відео з інтернет

Вітаміни – це речовини, які в організмі не накопичуються, при попаданні в кров вони відразу ж витрачаються. Дуже важливо не проводити лікування як таке, а переглянути раціон дитини, щоб він щодня отримував потрібні його організму вітаміни з натуральних і свіжих продуктів.Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*