3D УЗД на 30 тижні вагітностіТермін 30 тижнів – це вже третій триместр вагітності. Плід повністю сформований, хоча відправлятися в пологовий будинок ще зарано. УЗД на цьому терміні вважається останнім, воно покаже, чи правильно розташований малюк і чи не загрожує йому що-небудь. У жінки перевіряють плаценту і матку, всі показники записують для розшифровки.

Щоб зображення було чітким, роблять 3д відео. Через невеликої кількості рідини і великих розмірів плода розгледіти що-небудь при стандартному УЗД складно. Звичайно, така методика має свої переваги і недоліки, проте, зробити її прагне велика кількість вагітних жінок.

Що показує 3д УЗД

УЗД 3д може показати набагато більше подробиць, ніж 2д УЗД. Крім звичних параметрів, таких як вага і зріст, на відео можна розгледіти найдрібніші деталі. Зазвичай малюк важить до півтора кілограмів, а в довжину складає 25-30 см. У 30 тижнів його організм активно готується до народження, збільшується кількість підшкірного жиру, розгортаються легкі.

У матці його захищає рідину, яку також необхідно уважно дослідити. Вона виконує захисну функцію і дозволяє дитині перебувати в комфортній для нього середовищі. Якщо пологи відбудуться на цьому терміні, буде потрібна допомога лікаря. Швидше за все, його помістять в інкубатор для дозрівання. Ось чому важливо зробити 3д УЗД на терміні 30 тижнів і переконатися, що з плодом все нормально.

Майбутня мама може помітити нові відчуття, такі як печія, дивні звуки в животі, що нагадують гикавку і сильні поштовхи. Відео 3д розвіє всі страхи і покаже, що причина криється в розвитку дитини. Печія виникає через зростаючі волосків, звуки є гикавкою малюка, викликаної в зв’язку з роботою діафрагми. Місця в матці стає занадто мало, а плід продовжує активно рости. Звідси виникають поштовхи, які іноді відчуваються досить болісно. Це норма для даного терміну, і боятися не потрібно.

Ультразвукове дослідження в 3д на 30 тижні вагітності дозволить побачити вам, чим займається дитина у вас в утробі. Зазвичай малюки поводяться активно. Можливо, вам вдасться помітити на відео, що він смокче пальчик або морщиться.

Показники розвитку при вагітності повинні бути в межах норми. На цьому терміні вже можна провести діагностику мозку і дати переконливу оцінку його стану. Бажано уникнути передчасних пологів, так як згодом можуть виникнути серйозні проблеми з розумовим розвитком. Втім, цього може і не статися, тому що у організму дитини є приховані сили, яких вистачить, щоб нормально розвиватися після пологів, навіть якщо вони відбулися трохи раніше.

Нервова система розвивається постійно, поки малюк знаходиться в утробі. У цей період намагайтеся вести спокійний спосіб життя, щоб не порушити формування нервових зв’язків. Після пологів нічого змінити не можна буде, тому третій триместр потрібно бути особливо уважними. Реагуйте на свої відчуття, ви не повинні відчувати себе погано, відчувати болю в животі і спостерігати дивні виділення. При будь-яких підозрах на неправильне перебіг вагітності, вирушайте до лікаря.

Переваги 3д УЗД

Ультразвукове дослідження в 3Д має масу переваг, що дозволяють швидко і детально встановити стан плода на 30 тижні вагітності. Головні плюси цього методу:  • Можливість побачити такі деталі, які при УЗД 2д розглянути було б неможливо. Зображення виглядає практично як фотографія новонародженого малюка, видно все його обриси в обсязі, а не в плоскому вигляді;
  • Легше помітити вади розвитку плода, спираючись на візуальні показники. За зовнішнім виглядом малюка лікар здатний сказати багато. Відразу видно пропорційність частин тіла і їх кількість. Якщо у плода є аномалії, відео відразу ж їх відобразить. Це дуже повне і інформативне дослідження дитини, так як на підставі отриманих даних лікар може дізнатися, як розвивається мозок, нервова система, хребет плода;
  • Майбутні батьки на 3д відео можуть побачити настрій свого малюка. Якщо його щось турбує, він хмуриться і навіть плаче, а при бадьорому настрої посміхається і активно стрибає. Метод 3д сканування передає всю міміку, і на її підставі можна зробити висновки про те, як себе почуває дитина. Іноді подібне ультразвукове дослідження діагностує проблеми з внутрішніми органами, орієнтуючись на те, як поводиться маля;
  • Батьки отримують запис відео і фото на пам’ять.

Вроджені аномалії важко визначити стандартними методами, якщо не проводити додаткове обстеження. Але якщо ви вирішили робити 3д УЗД на цьому терміні, дана інформація може стати доступною. Об’ємна сонографія виявляє безліч патологій, розвиток деяких можна уникнути, якщо усунути причину появи до пологів. На жаль, якщо втратити час і не зробити УЗД, плід, який має серйозні проблеми, може загинути.

Робити УЗД на 30 тижні готові багато жінок, але саме метод 3д став користуватися популярністю останнім часом. Адже крім вердикту лікаря, ви отримуєте об’ємне зображення вашого малюка і відео, на якому він видно в найменших деталях.

Недоліки методу

Не тільки плюси, а й мінуси є у 3д УЗД. По-перше, цей спосіб сканування доступний не всім, тому що процедура платна і не відноситься до обов’язкової. І хоча третій триместр передбачає проходження планового УЗД, саме 3д робити не обов’язково. За об’ємне зображення вам доведеться заплатити, а вартість даної послуги висока.

Будьте готові до того, що 3д УЗД триває майже 60 хвилин. Це тривала процедура, в порівнянні з дослідженнями в 2д, які проводяться за 10 хвилин. Вплив на плід ультразвуком небажано, хоча вважається, що процедура безпечна.

3D УЗД на 30 тижні вагітності

Для 3д сканування підходить тільки третій триместр, так як на ранньому терміні немає сенсу що-небудь розглядати. Крім того, існує небезпека, що дитина прийме «незручну» позу і ніхто нічого на відео не побачить. Звичайно, лікар отримає необхідні дані, але показники не будуть інформативними, якщо не видно обличчя малюка.

Коли варто робити 3д УЗД

Ультразвукове дослідження в 3д потрібно робити за призначенням лікаря, перевищувати допустиму кількість процедур не рекомендується, а це значить, що ви зможете зробити його максимум два рази і тільки в тому випадку, якщо у вас йде третій триместр вагітності. Займатися самодіяльністю, покладаючись на безпеку УЗД, не треба.

Існують конкретні причини, щоб робити 3д УЗД за показаннями лікаря:

  • Є проблеми з плодом, природу яких потрібно виявити до пологів. Заздалегідь передбачити наявність патологій і аномального розвитку в зв’язку зі спадковими захворюваннями та іншими факторами;
  • Необхідно уважно розглянути те, що не змогло відобразити 2д УЗД;
  • Дитина зачатий за допомогою ЕКЗ або раніше були невдалі спроби завагітніти, виносити чи народити дитину;
  • Багатоплідна вагітність;
  • Проблеми зі здоров’ям у мами. Слід виключити вплив негативних факторів на плід.

Робити УЗД 3д тільки тому, що вам так хочеться, не варто. Звичайно, цікаво побачити свою майбутню дитину на об’ємному відео, але пам’ятайте про тривалість процедури. Деякі жінки намагаються уникати навіть планового УЗД, хоча його вважають за необхідне.

На 30 тижні вагітності стежити за станом малюка потрібно, але вдаватися саме до 3д УЗД немає гострої необхідності, якщо його вам не призначив лікар.Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*