Скринінг 2 триместру: норми по УЗДСкринінг 2 триместру: норми по УЗД. На якому терміні робити?

Під час вагітності жінки роблять УЗД, проходять різні дослідження, здають аналізи і т.п., отримують результати, а ось в рамках яких норм вони повинні бути – не знають. Одним з таких комплексних досліджень є скринінг другого триместру. Ми допоможемо розібратися в нормах по УЗД і біохімічному скринінгу, на якому терміні краще робити це дослідження, і пояснимо його необхідність.

У вагітних жінок головна мета – виносити і народити здорову дитину. На жаль, так виходить не у всіх. У більшості випадків, це жінки, що перенесли бактеріальну або вірусну інфекцію, приймають лікарські препарати в першому триместрі або до зачаття, мають у себе або родичів якесь спадкове захворювання і т. П. Тому скринінг в другому триместрі робити потрібно обов’язково. Лікар підкаже, на якому точно терміні делатся друге планове УЗД, зробить розшифровку і підкаже, чи все в нормі.

Навіщо потрібна процедура?

Скринінг 2 триместру: норми по УЗД

Якщо в давнину вагітність у жінок йшло своєю чергою, то тепер у кожної є можливість спостерігатися у спеціаліста, дізнаючись кожен цікавий для аспект і стежачи за найменшим зміною у розвитку плоду.

На сьогоднішній день, коли жінка завагітніла, вона стає на облік до гінеколога, який буде вести обстеження до пологів. Він же буде направляти її на різні аналізи, результати яких і стануть картиною перебігу всієї вагітності і безпосередньо показниками стану плода. Саме проведений комплекс досліджень і покаже, чи немає у плода будь-яких патологій, відхилень у розвитку і так далі. Такий комплекс ще називають пренатальним скринінгом, проводиться він, як правило, два рази: в першому і другому триместрі вагітності.

Пренатальний скринінг другого триместру проводиться на 16 – 20 тижні вагітності (краще всього на 17 – 18 тижні вагітності), складається з біохімічного скринінгу (аналіз крові) і УЗД. За його результатами можна виявити вагітних з відхиленнями від норм. Такі відхилення позначають, що у плода, швидше за все, якісь порушення в розвитку, можливі патології, вади або навіть синдром Дауна або Едвардса.

Ультразвуковий скринінг другого триместру

Скринінг 2 триместру: норми по УЗДПри настанні відповідної тижні терміну, за допомогою скринінгу, майбутня мама і лікар зможуть не тільки побачити ембріон, а й:  • Виміряти анатомічні параметри плода (зріст, вага, біпаріентальний, лобно-потиличний, куприка-тім’яної розміри, окружності голови, живота, довжина стегна, гомілки, плеча, передпліччя);
  • Розміри і розвиненість внутрішніх органів (серця, нирок, мозку, хребта і т.д.);
  • Визначити стать дитини;
  • Помітити порушення і патології, в тому числі наявність ознак (спеціальні маркери) синдрому Дауна і т.п .;
  • Діагностувати шийку матки жінки, плаценту (норма товщини 22 мм ± 6 мм), навколоплідні води, пуповину.

Біохімічний скринінг триместру

Скринінг 2 триместру: норми по УЗД

На додаток і підтвердження результатів УЗД, жінки складають ще й кров на аналізи, які покажуть, чи немає у плода синдрому Дауна або Едвардса, або інших патологій і пороків. Ці аналізи проводяться, щоб визначити рівень білка альфа-фетапротеіна, гормону естріолу, хоріонічний гормон людини.

Білок АФП міститься в організмі плода в першій половині вагітності. Потім його рівень повинен скорочуватися. Розшифровка цього аналізу покаже чи в нормі без відхилень від норми в більшу, або меншу сторону. Якщо розшифровка покаже зрушення по нормам, то це буде приводом для тривоги, так як це вказує на будь-які порушення в розвитку плода, а в гіршому випадку, свідчить про пороках і патологіях.

Так, які норми альфа-фетопротеінового білка? Норми наведені згідно з терміном вагітності, ось тільки у всіх лабораторіях різні. І стосується це не тільки даного білка, але і наступних, про які піде мова. Це залежить від апарату, на якому проводиться дослідження. Тому, ви маєте право вимагати таблицю норм, в тій установі, де ви робите пренатальний скринінг, а вони, в свою чергу, зобов’язані вам її надати.

Такий гормон, як вільний естріол, спочатку продукується плацентою, а потім за допомогою печінки дитини. Разом зі зростанням і розвитком плоду, збільшується і відсоток естріолу. У разі, якщо розшифровка показує відхилення, особливо, зниження, це свідчить про серйозні порушення або патологіях. Якщо ж його наявність перевищує норму, це може говорити про декілька ембріонах (двійня, трійня і т.п.), великих розмірах плода або про проблеми з печінкою, або нирками у майбутньої мами.

Що стосується вільної бета-субодиниці ХГЛ, то вона виробляється в клітинах ембріона. Вона необхідна для підтримки життя плода, рівномірного і правильного протіканню вагітності. Будь-які відхилення від норми будуть свідчити про порушення, патологіях, пороках і т. П.

Будь-гінеколог дасть направлення на УЗД і біохімічний скринінг триместру на відповідній тижні вагітності, але робити його чи ні, вирішувати вам. Деякі свідомо відмовляються від цього, обґрунтовуючи своє рішення, тим, що готові до будь-якого результату подій. На жаль, вони не розуміють, що своєчасно отримавши інформацію, можна уникнути багатьох проблем.

Надана про УЗД інформація на сайті є довідковою та носить лише ознайомлювальний характер. Більш докладно про другому плановому УЗД розповість лікар.Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*