Хондроітин – протизапальна мазь хондропротектора для суглобівХондроітин - протизапальна мазь хондропротектора для суглобів

Захворювання опорно-рухового апарату часто проявляються у вигляді дегенеративних процесів, які призводять до руйнування тканин, і, відповідно позбавляють людину можливості вільно пересуватися. В рамках терапії хвороб суглобів часто використовуються препарати на основі перероблених суглобових елементів тварин. Подібні засоби надають реальний позитивний вплив, дозволяючи заповнити або стимулювати вироблення необхідних речовин і підстьобнути регенерацію тканин. До цієї групи відноситься мазь Хондроитин, особливості застосування якої детально розглянуті в даній статті.

Склад мазі на основі хондроїтину

Активним компонентом складу є речовина під назвою хондроїтину сульфат, яке видобувають з хрящової тканини трахей худоби. Основною властивістю даної речовини є хондростимулюючий і хондропротекторну дію, тобто компонент здатний брати участь в процесах побудови хрящової тканини, покращувати обмін в ній, а також захищати від дегенеративних процесів.

У числі допоміжних компонентів: ланолін безводний, медичний вазелін, вода і диметилсульфоксид. Випускається мазь у вигляді маси світло-жовтого кольору з медичним запахом, запакована в стандартні алюмінієві туби по 25 або 30 грам.

Фармакологічна дія препарату

Завдяки особливостям свого походження і складу, препарат позитивно впливає на стан суглобових елементів, зокрема:

препарат Хондроітин для лікування хворих суглобів • нормалізуються процеси обміну кальцію і фосфору;
 • знижує активність процесів руйнування кісткової тканини;
 • зменшує показники втрати кальцію елементами опорно-рухової системи;
 • стимулює регенераційні процеси, сприяє відновленню суглобів;
 • нормалізує обсяги продукції суглобової рідини;
 • уповільнює дегенеративні процеси в хрящах.

У тому випадку, якщо у пацієнта є захворювання з вираженим больовим синдромом, нанесення мазі допоможе знизити його інтенсивність шляхом зменшення запального процесу. Препарат не тільки допомагає впоратися з симптоматикою недуг, але і значно покращує рухливість уражених суглобових елементів та бореться з явищем ранкової скутості.

Від чого мазь: показання до застосування

З урахуванням специфіки дії мазі на організм, показання до її використання очевидні і представлені такими недугами опорно-рухового апарату:

в

 • артроз (знос і деформація суглобів);
 • остеоартроз (дегенеративно-дистрофічний процес, що вражає тканини хрящів);
 • остеохондроз (проблеми з хрящами в хребетному стовпі);
 • остеопороз (захворювання кісток, що характеризується їх підвищеною крихкістю);
 • пародонтопатії (захворювання, що вражають пародонт – опорну тканину зуба).

Також засіб може використовуватися при переломах кісток як метод прискорення утворення кісткової мозолі і полегшення ситуації. Мазь може бути застосована не тільки як лікувальний, але і як профілактичний засіб.

Інструкція по застосуванню та дозування

Засіб призначається виключно для зовнішнього використання. Перед тим, як наносити мазь, потрібно ретельно вимити руки і очистити ділянку, який буде схильний до обробці. Дорослим пацієнтам потрібно наносити препарат в кількості від 1 до 3 сантиметрів 2-3 рази на добу з рівним проміжком між процедурами. Склад потрібно розподілити рівномірно, тонким шаром, після чого акуратно втерти в шкіру. Після нанесення варто відразу ж вимити руки, щоб частинки мазі не потрапили в очі або на будь-які слизові оболонки. Тривалість терапевтичного курсу визначається лікарем виходячи з особливостей протікання захворювання. В середньому Хондроитин використовують від 2 до 3 тижнів щодня. Повторення курсу можливе тільки за повторного призначення лікаря.

як користуватися маззю ХондроитинПерш ніж почати використовувати мазь, рекомендується перевірити себе на наявність непереносимості. Для цього буде потрібно нанести невелику кількість складу на шкіру почекати приблизно годину – якщо ніяких змін у вигляді печіння, почервоніння і висипу не з’явиться, то препарат може бути використаний. В рамках терапії захворювань суглобів і хребта не було виявлено негативного взаємодії мазі з іншими елементами загальноприйнятої схеми лікування, тому її використання не коригують на підставі суміщення з іншими ліками.

Побічні дії і протипоказання до лікування

У більшості випадків розглядається мазь добре переноситься пацієнтами, не викликаючи у них ніяких негативних реакцій. У рідкісних ситуаціях повідомлялося про алергічної реакції з відповідною симптоматикою, але така реакція була відповіддю на індивідуальну непереносимість компонентів складу. При розвитку алергічної відповіді рекомендується негайно припинити використання засобу і змити з шкіри його залишки. Про випадки передозування інформації немає.

Відмовитися від препарату доведеться при наявності таких протипоказань:

 • гіперчутливість до активної речовини або до будь-якого з компонентів складу засобу;
 • запальний процес в зоні нанесення, що знаходиться в фазі загострення;
 • поширений некроз тканин;
 • надлишкові грануляції на оброблюваній ділянці;
 • наявність пошкоджень цілісності шкірного покриву;
 • при тромбофлебіті і шкірних захворюваннях використовують мазь з обережністю.

Хондроітин при вагітності і грудному вигодовуванні

Не дивлячись на те, що мазь має місцеву дію і наноситься на шкіру без ушкоджень цілісності, її застосування під час вагітності та грудного годування повинно бути обмежено. Так, в таких делікатних ситуаціях застосування продукту можливо тільки за призначенням лікаря – в тому випадку, коли користь в конкретній ситуації значно перевищує потенційну шкоду. Курс терапії повинен проходити під контролем фахівця і з відстеженням власного стану і стану дитини матір’ю.

рекомендації лікарів

В основі ефективності подібних препаратів лежить наявність натуральних компонентів, складових хрящову тканину. За допомогою спеціальної обробки, речовини отримують можливість проникати крізь шкіру до ураженої кістки або суглоба, надаючи свій позитивний вплив. Не дивлячись на відсутність побічних ефектів крім алергії, самостійне призначення мазей місцевого нанесення не рекомендується – приймати таке рішення повинен виключно лікар на основі чітко виставленого діагнозу. Варто відзначити, що як терапевтичний засіб, Хондроитин не може застосовуватися самостійно, і завжди виступає елементом комплексної терапії.

Засіб може використовуватися в дитячому віці, але з тією ж застереженням – за призначенням лікаря. Тільки чітке дотримання інструкції та правилам нанесення складу дозволить домогтися істотних результатів у лікуванні.

Чим можна замінити Хондроитин: аналоги препарату

Варто зазначити, що засіб випускається численними фармацевтичними компаніями і, не дивлячись на однаковий склад і дію, може мати трохи відмінні назви, зокрема Хондроитин АКОС, Хондроитин-Форте, 911 з хондроїтином тощо. Що стосується препаратів зі схожим складом дією, то при необхідності мазь Хондроитин може бути замінена наступними засобами:

 • хонсурид;
 • Хондроксид з хондроїтином і нестероїдних протизапальних речовиною мелоксикам;
 • Хондролон.

В цілому, препаратів на основі речовин з суглобів тварин існує дуже багато, і до групи хондропротекторів відносяться такі продукти в різних формах:

 • дона;
 • Жабій камінь;
 • артрит;
 • Терафлекс;
 • Румалон.

Необхідність підібрати препарат-синонім може виникнути через відсутність конкретного найменування в аптеці або його невідповідною вартості, а ось застосовувати засіб з іншим активним компонентом доцільно тільки при непереносимості призначеного.

Відгуки

Ігор: Мені мало віриться, що мазь з суглобів тварини може якось допомогти відновити мої пошкоджені тканини. Не довіряю таким препаратам і не використовую.

Яна: Хондроітин – прекрасна мазь! Вона дійсно допомагає при хворих суглобах! У мене мама страждала від сильного болю в колінах, і лікар прописав це засіб. Ситуація помітно покращилася після курсу!

Іра: Простий і доступний засіб. Така мазь завжди у мене лежить удома, періодично промазують її курсом від артрозу.Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*