Як доглядати за пуансетії в домашніх умовахЯк доглядати за пуансетії в домашніх умовах

Багато набувають кімнатні рослини не тільки для милування їх красою, а й з-за народних прикмет, з якими вони пов’язані. Так, кущик під назвою різдвяна зірка відомий як символ достатку і затишку в домі, а його традиційні червоні квітки, що прикрашають соковиту зелень, зробили його частим подарунком саме на новорічні свята. Що ж являє собою ця рослина і як правильно за ним доглядати? Пропонуємо більш детально розібратися у всіх аспектах змісту пуансетії.

Зміст статті:

•  Як доглядати за квіткою після покупки
•  Рекомендації по поливання рослини
•  Світло, вологість і температура
•  Поради по пересадки квітки
•  розмноження
•  Догляд в період цвітіння
•  Хвороби і шкідники
•  Що робити, якщо опадає листя?

Квітка Пуансетія – чи можна тримати вдома?

Пуансеттия, різдвяна зірка або молочай прекрасний – все це назви однієї рослини, яке приваблює своїм незвичайним і ефектним зовнішнім виглядом. Його особливістю є те, що цвіте він яскравими червоними квітами з початку зими, за рахунок чого і отримав назву різдвяної зірки. • Чагарник мексиканський, відноситься до сімейства молочайних, і сьогодні селекціонерами виведені різноманітні сорти з приквітками не тільки червоного, а й рожевого, білого, лимонного і навіть плямистого забарвлення. Існують численні прикмети і забобони щодо даного квітки. Так, вважається, що після його придбання в сім’ї обов’язково запанує гармонія, адже Пуансеттия наповнює будинок позитивною енергетикою, приймаючи всі негативні заряди на себе.
 • В цілому рослина не дуже примхливо, тому його не складно утримувати в домашніх умовах, проте його ставлення до роду молочаев багатьох просто насторожує – чи можна взагалі тримати таку квітку будинку? Справедливо буде відзначити, що деякі різновиди молочаю дійсно отруйні і вельми небезпечні, але різдвяна зірка до них не відноситься. Відповідно до проведених досліджень, дитина вагою в 20 кілограм повинен з’їсти разом більше п’яти сотень листів такого рослини, щоб отримати мінімально шкідливу порцію отрути.
 • Є деяка небезпека, але вона стосується людей з підвищеною чутливістю до даного роду рослин. Так, при непереносимості потрапляння соку на шкіру може провокувати місцеву реакцію – дерматит. Тому після контакту з соком квітки людям з подібною особливістю варто добре мити руки, і не допускати його потрапляння в їжу. Для більшості ж людей Пуансеттия абсолютно безпечна, і її сміливо можна тримати вдома, насолоджуючись її святковим цвітінням.

Особливості догляду за квіткою після покупки

До придбання такого квітки варто поставитися дуже уважно, так як далеко не всі екземпляри транспортуються і містяться в комфортних для них умовах, а тому потрібно приготуватися до того, що період адаптації після покупки в супермаркеті не буде простим. Обов’язково потрібно звернути увагу на грунт – вона не повинна бути занадто вологою, бутони мають бути закритими, розпустилися. Не рекомендується купувати рослина в холодну пору на ринках, так як високий ризик отримати екземпляр з обмороженими корінням.

Після того, як квітка був принесений в будинок, його потрібно поставити на світле підвіконня, на якому немає протягу. Під час адаптації рослини до нових умов температуру потрібно підтримувати не менше 16-ти градусів. Квітучий кущ, куплений в грудні місяці, зазвичай коштує близько двох тижнів, після чого починає обсипатися – це значить, що потрібно забезпечити йому комфортні умови для так званого періоду спокою. Різдвяна зірка звикне протягом 3-4 тижнів, після чого її можна буде пересадити в універсальний грунт з додаванням невеликої кількості піску і установкою дренажного шару.

Як поливати Пуансеттію «Різдвяну зірку»

Основне питання – як часто поливати кущик? Полив для даної рослини потрібен помірний, тобто здійснюють його в міру виникнення такої необхідності – при підсиханні грунту. Так, в літню пору процедуру проводять близько 2-3 разів на тиждень, а в зимовий період полив може знадобитися всього 1 раз в тиждень-два. Головне зайву воду, яка накопичується в піддоні горщика, відразу зливати, і не допускати її застою. Надмірний полив небезпечний для здоров’я кущика.

полив пуансетії в домашніх умовах

Для поливу необхідно використовувати воду кімнатної температури, але ні в якому разі не холодну. Якщо в приміщенні сухе повітря, що особливо часто трапляється в опалювальний сезон, рекомендується обприскувати зелену частину рослини водою кімнатної температури – це вбереже його від пересушування і стане профілактикою появи павутинного кліща.

Основні показники: світло, вологість і температура

Для того щоб рослина добре себе почувала і вдячно цвіло, йому потрібно більше, ніж просто своєчасний полив. Найважливішими параметрами також є освітленість, температурний режим і вологість повітря в навколишньому середовищі. Отже, розглянемо основні умови, яких вимагає Пуансеттия найвродливіша:

 • пряме і інтенсивний вплив сонячних променів негативно позначається на стані квітки, його оксамитовий листя покриваються опіками, яскраві квітки сильно втрачають інтенсивність свого забарвлення і після не відновлюються. Розташувати горщик краще на східних і західних вікнах. Світло повинен бути розсіяним, тому може знадобитися установка спеціальних пристосувань. Якщо освітлення мало, то бажано додати дополнітельнийдосвет за допомогою спеціалізованих фотолампа;
 • для рослини потрібно вологість повітря в межах 60-70%. Для забезпечення такого показника можна двічі в день проводити обприскування надземної частини з пульвелізатора або розмістити поруч ємність з водою, кімнатний фонтанчик або побутової зволожувач повітря;
 • що стосується температурного режиму, то найголовніша умова – не допускати різких перепадів даного показника. Нижня межа становить 16 градусів, верхня – 27, але для постійного утримання найбільш комфортним буде проміжок 20-24 градуси. Протяги також негативно позначаються на стані кущика.

Як пересадити рослину в домашніх умовах

Пересадка – це стресовий подія для будь-якої рослини, особливо для квітучого, і Пуансеттия не виняток – вона непросто переносить подібний захід. З цієї причини, пересаджують її тільки в міру крайньої необхідності. Для проведення процедури вибирають час після завершення періоду спокою, щоб в процесі активного зростання і розвитку квітки було легше адаптуватися в новому обсязі горщика.Отже, після того, як новий горщик був обраний (його діаметр не повинен бути більше, ніж на 1-1.5 сантиметра від попереднього), квітка потрібно обережно витягти зі старого і методом простої перевалки перемістити в підготовлену ємність, не турбуючи коріння і не порушуючи цілісності земляного кома. Проміжки заповнюють додатковим грунтом.

Для того щоб стрес був мінімальним, кущик поміщають під прозорий ковпак, щоб створити підвищену вологість повітря. Не варто забувати щодня провітрювати рослина, інакше всередині можуть розвинутися неприємні гнильні процеси і нашкодити рослині. Парничок можна зняти приблизно через місяць – за цей період коріння зазвичай вже адаптовані до нового обсягом.

Розмноження пуансетії живцями

Розмноження різдвяної зірки – процес непростий, але досягти хороших результатів цілком реально. Так, розмножують кущик живцями, причому робити таку маніпуляцію краще навесні, щоб застати відростки в період активного росту і забезпечити найкращі шанси для успішного подальшого розвитку. Важливо, як і какіеотрезани відростки – живці повинні бути молодими і мати мінімум три листочка. Проведення процедури можливо декількома способами:

 • перший шлях – помістити зрізи в воду кімнатної температури на чверть години, це потрібно для видалення соку, який перешкоджає коренеутворення. Фахівці рекомендують обробити зріз спеціальним складом – стимулятором коренеутворення. Наступний крок – розмістити держак в легкій грунті (хороших результатів вдається домогтися при укоріненні в торф’яних таблетках) на глибині не більш ніж півтора сантиметра. Далі відростки накривають пакетом щоб створити ефект парника, але щодня відкривають плівку для провітрювання. При появі нових листочків, що відбувається приблизно через місяць, пакет починають знімати все на більш тривалі проміжки часу, поступово зовсім припиняючи його надягати;
 • практикується і ще один метод – держак після зрізання ставлять у воду з додаванням стимулятора росту коренів на кілька днів, і поміщають в грунт тільки тоді, коли з’являються молоді корінці. Подальші дії аналогічні описаним вище.

Після появи 6-го листка кущик прищипують, щоб добитися хорошого розгалуження. Вже до осені рекомендується провести пересадку в комфортний за розміром горщик.

Період цвітіння квітки

Період цвітіння рослини зазвичай починається в кінці листопада – на початку грудня, і в хороших умовах утримання триває аж до різдвяних свят. Однак щоб отримати яскраве і таке довгоочікуване цвітіння квітникарю доведеться постаратися, так як без забезпечення особливих умов дана фаза може взагалі не настати, і навіть трапитися загибель рослини.

Підготовку потрібно починати з кінця вересня і проводити її протягом двох місяців. Для гарного цвітіння світловий день для кущика потрібно скоротити до 10-ти годин. Для цього її або на час забирають в темне приміщення, або просто накривають коробкою з щільного картону. Навіть приглушене світло понад рекомендованого часу затримує розвиток нирок і може стати причиною зниження яскравості розпустилися квіток. Після того, як з’явилися бутони і почали розкриватися приквітки, догляд стає простіше – особливі умови вже не потрібні, і ховати горщик від світла вже не потрібно.

Хвороби і шкідники новорічного квітки

Неправильні умови утримання квітки, особливо сухе повітря, створюють підвищений ризик розвитку захворювань і розмноження шкідників. Найбільш типовими недугами різдвяної зірки можна назвати:

 • павутинний кліщ – обволікає листя тонкими білими павутинням зі зворотного боку. Для його усунення важлива правильна обробка рослини спеціальними складами. Профілактикою появи такого шкідника виступає обприскування кущика водою кімнатної температури;
 • формування на листочках довгастих світлих плям їх згортання – ознака трипсів;
 • іноді рослина може страждати від сірої гнилі – в такому випадку на нижніх частинах рослини можна відзначити плями сірого кольору. Для усунення недуги будуть потрібні покупні протигрибкові препарати;
 • також можливе зараження щитівкою і червецем борошнистим.

Чому у пуансетії опадає листя і що робити?

Якщо рослина скидає листя, значить існуючі умови, в яких воно знаходиться, не підходять йому. По суті, це сигнал тривоги, спроба квітки вижити, позбувшись максимально від усього. Причин такого явища може бути кілька, в тому числі:

 • якщо листочки спочатку жовтіють, а потім опадають, значить, квітка знаходиться на протязі;
 • якщо листочки жовтіють по краях, стають коричневими і падають – в приміщенні занадто сухе повітря;
 • всі елементи квітки опадають, і листя, і суцвіття, кущик стає млявим – можливе загнивання коренів;
 • опадання сталося різко без якихось явних змін листя – різкі перепади температури або сильний протяг.

Зазвичай при попаданні такого рослини в будинок вже ніхто не хоче з ним розлучатися – воно незмінно радує око своїм яскравим цвітінням і зеленим листям. Тільки дотримання всіх правил догляду дозволить максимально довго насолоджуватися його красою.

Фото квітки «Різдвяна зірка»

Квітка Пуансеттія важко сплутати з будь-яким іншим рослиною, особливо в період цвітіння. Взимку на кущику з насиченими зеленими листками з’являється велика квітка з яскраво забарвленими щільними пелюстками, в традиційному варіанті – червоного кольору. Незвичайний зовнішній вигляд рослини і дав передумову до такого, що запам’ятовується назвою.Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*