Список очних крапель для поліпшення зоруСписок очних крапель для поліпшення зору

Протягом усього дня очі сильно втомлюються і якщо не забезпечувати їм регулярний відпочинок, то зір може значно погіршиться. Тому щоб зберегти і поліпшити гостроту зору, лікарі призначають застосування очних крапель. Не варто вдаватися до самолікування, так як краплі бувають різні – одні знімають запалення і подразнення, інші відновлюють функціонування сітківки ока і т.д. Визначитися з вибором допоможе фахівець, встановивши причину порушення зору.

вітамінізовані

Вітаміни відіграють важливу роль у збереженні здоров’я органів зору. Для запобігання розвитку хвороб важливо правильно харчуватися і періодично застосовувати вітамінні очні краплі. Краплі цієї групи призначають пацієнтам з короткозорістю, далекозорістю, катарактою і глаукомою. Вони попереджають подальше прогресування захворювань і погіршення зору. Також краплі необхідні людям старше 40-45 років для підтримки здоров’я. Вони запобігають розвитку вікових змін у здорових людей і пригальмовують патологічні процеси.

Вітамінні краплі будуть корисні:

  • людям, які працюють за комп’ютером;
  • тим, хто користується контактними лінзами;
  • у віці старше 40 років;
  • на початкових стадіях катаракти і глаукоми;
  • хворим на цукровий діабет 1-го і 2-го типу;
  • що страждають варикозним розширенням вен. Це захворювання сприяє розвитку патологій в області очного дна, що призводить утворенню тромбів.

НазваніеОпісаніе крапель 1ОрлітКомплексний вітамінний препарат для підтримки здоров’я очей. У складі екстракти ягід чорниці, гінкго білоба, лютеїн, вітаміни групи B, A, C і E. Орліт підсилює гостроту зору, зміцнює капіляри, попереджають вікові зміни. 2Марталіни фортеВітамінні краплі, виготовляються на основі екстракту плодів чорниці. Марталіни форте стимулює поліпшення кровопостачання сітківки, підвищують різкість зору, покращують адаптацію при сутінковому висвітленні. Застосовують при міопії, пігментної дегенерації сітківки, розладах нічного зору. 3ФокусПризначають для підвищення чіткості зору, його дія заснована на поліпшенні харчування тканин. Краплі Фокус знімають втому, запобігають розвитку короткозорості і вікової далекозорості. У складі вітамінний комплекс, а також, бета-каротин, лютеїн, лікопін. 4ТауфонОснова препарату – вітаміни і таурин (сірковмісна амінокислота). Тауфон стимулює регенерацію, сприяє загоєнню ушкоджень, допомагає при порушеннях обмінних процесів в тканинах ока. Тауфон використовується для профілактики і лікування початкових стадій глаукоми і катаракти. 5БепантенУ складі цих очних крапель головною діючою речовиною є провітамін B5 (декспантенол). Бепантен корисно застосовувати як профілактичний засіб при підвищених навантаженнях на органи зору. Крім того, препарат допоможе попередити пошкодження рогівки при носінні контактних лінз.

зволожуючі

Однією з найпоширеніших патологій є недостатня кількість слізної рідини. При цьому відчувається сухість, різь в очах. Особливо часто такий стан виникає при тривалій роботі на комп’ютері, тривалому знаходженні за кермом, постійному носіння контактних лінз і інших серйозних зорових навантаженнях.

Застосовувати зволожуючі краплі без консультації окуліста не рекомендується, після обстеження фахівець призначить найбільш підходящий варіант.

НазваніеОпісаніе крапель 1Оптів ФюжіонКраплі створені для усунення сухості рогівки. У складі кошти карбоксиметилцелюлоза і гліцерин, які тривалий час зволожують рогівку, підтримують нормальне осмотичний рівновагу, завдяки чому, швидко проходить печіння і свербіж. Препарат дозволено застосовувати з усіма видами контактних лінз. 2ретикулінНадає комплексну дію, Ретикулін не тільки зволожує і знімає роздратування, але і має антибактеріальну дію. Застосовується як профілактичний засіб при серйозних зорових навантаженнях, а також, при перебуванні на вітрі або в запилених приміщеннях. 3око плюсПрепарат дозволяє швидко зняти напругу і втому з очей, відновити чіткість зору. Застосування крапель служить непоганою профілактикою розвитку різних офтальмологічних захворювань. До складу включено лютеїн, а також, натуральні компоненти – ячмінне молочко і сік конюшини. Складові швидко зволожують слизову і проявляють свою лікувальну дію. 4СлєзінСклад цих крапель аналогічний складу людської сльози. Засіб ефективно знімає роздратування і відчуття дискомфорту, що виникає при пересиханні слизової очі. Дія Слєзін триває не менше 2 годин, застосування препарату повинно проводитись тривалий час. Тривалість курсу використання рекомендується обговорити з лікарем. 5ОксіалПризначають для лікування синдрому сухого ока. До складу Оксіал включена гіалуронова кислота, а також, полімерний компонент, який утворює захисну плівку на поверхні ока, щоб виключити швидке висихання. Краплі застосовують при носінні контактних осіб, а також, в період відновлення після лазерної корекції.розслаблюючі

  • При сильному навантаженню на зір виникає спазм м’язів, що призводить до розвитку помилкової короткозорості. Таке явища часто спостерігається у дітей і молодих людей, які проводять багато часу за комп’ютером. Високі навантаження можуть спровокувати розвиток іншого захворювання – гиперметропии. В цьому випадку, людина починає гірше бачити близько розташовані предмети.
  • У дорослих людей до погіршення зору призводить пресбиопия – вікова зміна акомодації, пов’язане зі старінням кришталика. Цей стан називається «хворобою коротких рук» або далекозорістю.

Всі ці захворювання вимагають комплексного лікування під контролем лікаря. Для лікування в домашніх умовах рекомендується використання крапель, які надають розслаблюючий вплив. Призначати краплі і схему їх застосування повинен офтальмолог. НазваніеОпісаніе препарату 1ІріфрінКраплі викликають звуження судин, розширення зіниці посилення відтоку внутрішньоочної рідини. Застосовується для розслаблення м’язів при спазмах акомодації, зменшення подразнення оболонок ока. Для розслаблення очних м’язів краплі закопуються на ніч. 2ТропикамидКраплі застосовуються з діагностичною і лікувальною метою. Тропикамид швидко, але на незначний час збільшує зіницю і виключає можливість до акомодації. З лікувальною метою краплі використовують в комплексній терапії захворювань запального характеру для запобігання виникнення зрощень століття. 3МідрумЗастосовується при діагностиці, а також, перед оперативними втручаннями. Ліки викликає короткочасне розширення зіниці і зниження зору при розгляданні предметів поблизу. Крім того, його призначають в тому разі, якщо є ризик утворення синехій (зрощень). 4ЦикломедДіюча речовина викликає розслаблення кругового м’яза ока і, як наслідок цього – розширення зіниць. Краплі Цикломед застосовуються в офтальмологічній практиці для проведення діагностичних процедур і перед хірургічним втручанням. Тривалість ефекту після застосування – 6-12 годин. 5ВізофрінДіючою речовиною є фенілефрину гідрохлорид. Візофрін застосовується в процесі діагностики, перед застосуванням різних хірургічних маніпуляцій і при лікуванні синдрому «червоного ока». Засіб починає діяти вже через 15 хвилин, тривалість дії – не більше 3 годин.

Відновлюючі сітківку

Краплі для відновлення сітківки ділять на дві групи. В першу входять засоби, що застосовуються для попередження дистрофічних змін. У другу – препарати, що допомагають при патологіях судин сітківки ока. Застосовувати краплі можна тільки за призначенням лікаря.

1ЕмоксіпінНазначается при погіршенні кровопостачання сітківки ока, що проявляється розпливчастістю зору, прогресуючої міопією. Літнім пацієнтам Емоксипину може бути призначений, як профілактичний засіб від катаракти і глаукоми. Застосовується також і для лікування запальних захворювань в комплексі з антибіотиками. 2Офтан КатахромЗастосовується для лікування катаракти та інших захворювань, пов’язаних з погіршенням харчування сітківки. Недоліком крапель Офтан Катахром є відчуття печіння, що виникає після закапування очей. 3КвінаксВикористовується в лікуванні ангіопатії (патології судин) сітківки та в терапії катаракти. Квінакс нормалізує обмінні процеси в тканинах ока. Побічні ефекти при застосуванні ліків відсутні. Краплі підходять для тривалого використання. 4Емоксі-ОптикРозсмоктує крововиливи, покращує постачання тканин киснем, зміцнює судинну сітку і має захисну дію. Емоксі-Оптик застосовується для відновлення сітківки при ускладненою короткозорості, після травм і в якості профілактики при носінні лінз. 5ВіксіпінЗміцнює судини, знижує проникність стінок капілярів і ймовірність утворення микротромбов. Краплі застосовуються для підтримки здоров’я сітківки при діабетичної ретинопатії, тромбозах судин сітківки, крововиливах в передню стінку ока.

Відгуки

Вероніка: Я працюю за комп’ютером, і до вечора у мене починають боліти очі. Промивання чайною заваркою і ромашкові компреси давали полегшення н надовго. Лікар порекомендувала краплі Слєзін, результат позитивний.

Марина: У мене погіршився зір і з’явилася пелена в очах. За рекомендацією лікаря стала використовувати Емоксипину. Засіб допомагає добре.

Олена: Під час навчання в інституті у мене погіршився зір. За рекомендацією окуліста стала застосовувати курсами краплі Фокус і робити розслаблюючу гімнастику. Зараз на зір не скаржуся.

Очні краплі для поліпшення зору лікар підбирає індивідуально в залежності від показань і стану хворого. Самолікуванням займатися не варто.Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*