Причини появи бородавок, їх різновиди та лікуванняБородавки представляють собою новоутворення шкіри, викликані вірусним шляхом. Виглядають як вузлики чи розростання на шкірі, можуть передаватись при безпосередньому контактні із зараженими людьми та через предмети. Новоутвори на шкірі можуть приносити дискомфорт, викликати проблемні симптоми, а також можуть призвести до ускладнень. Тому дуже важливо вчасно їх виявляти, діагностувати та лікувати.

Деколи бородавки зникають без додаткових засобів, але так відбувається далеко не завжди. До того ж, пацієнтам вони доставляють дискомфорт, тому багато хто бажає якомога швидше від них позбутись.

Причини появи бородавок

Зазвичай це захворювання передається через прямий контакт із носіями вірусу. Також хворобу можна підхопити через користування спільними предметами, ходіння босими ногами по поверхнях басейнів чи інших приміщень. Доброякісна чи злоякісна бородавка можна виявити завдяки спеціальному приладу – дерматоскопу.Види бородавок

  • Прості. Найбільш поширені у світі, проявляються зазвичай у школярів. Доволі часто на шкірі з’являються материнські бородавки, усунення яких призводить до зникнення усіх інших утворень.
  • Плоскі. Зустрічаються рідше, характерні для людей старшого віку, нерідко виникають у місцях отриманих травм.
  • Долонно-підошвні – викликають біль за рахунок того, що знаходяться на долонях чи підошвах, тому часто піддаються натисканню.
  • Ниткоподібні – специфічний вид бородавок, зазвичай проявляються під пахвами, на шиї, та у інших місцях.

Способи лікування новоутворень

Існує немало способів, які дозволять вивести бородавки. При цьому варто уникати самолікування та прислухатись до рекомендацій лікаря дерматолога, який може точно діагностувати вид бородавок та підібрати правильну терапію. Народні медоти не завжди ефективні.

Ось найбільш поширені способи лікування таких захворювань:

  • Лікарська терапія, застосування зовнішніх препаратів.
  • Лазерна терапія, видалення утворень за допомогою лазера.
  • Радіохвильове видалення, яке потребує знеболення і після якого нерідко виникають рубці.
  • Кріодеструкція, передбачає застосування азоту і не залишає слідів.

Досвідчені спеціалісти діагностують вид бородавок, підбирають найбільш ефективне лікування, зі врахуванням особливостей організму пацієнта та побажань. Правильне лікування дозволяє швидко та ефективно позбутись таких утворень.Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*