Пелюшки якого розміру потрібні новонародженому – вибираємо оптимальний розмірПелюшки якого розміру потрібні новонародженому - вибираємо оптимальний розмір

Сповивання малюка. До цього виду догляду за дитиною ставляться по-різному: одні батьки, погоджуючись з перинатальними психологами вважають, що це допомагає новонародженому відчувати себе більш комфортно, а інші мами погоджуються з педіатрами і кажуть, що сповивання уповільнює розвиток рухових навичок. У будь-якому випадку, після народження малюка в більшій або в меншій кількості, але пелюшки обов’язково знадобляться. При цьому вони повинні бути зшиті з різних матеріалів. Але яким має бути розмір пелюшок, як їх вибирати і чи можна зшити цю річ вдома? Будемо розбиратися.

Вибір пелюшки для малюка: про що потрібно знати?

Найкраща пелюшка для крихти – це та, яка зшита з екологічно чистих матеріалів. Вона повинна відповідати наступним вимогам:

  • Вбирати рідину, але при цьому не створювати «парниковий ефект», щоб не нашкодити чутливій шкірі малюка;
  • Зберігати тепло, не даючи дитині переохолоджуватися;
  • Бути міцною, щоб при частих прання і прасування не втрачала своїх властивостей;
  • Виготовлена ​​з м’якою і ніжною тканини, щоб не натирала шкіру дитини;
  • З обробленими краями, але грубих швів, воланів або інших прикрас на ній бути не повинно.

Які пелюшки потрібні новонародженому – основні види

Сучасний ринок пропонує для малечі різні види даних виробів. Такий асортимент повністю виправданий, адже кожен вид цих необхідних речей має своє призначення і особливості. Щоб молоді батьки не помилилися у виборі і купили саме те, що потрібно для їхнього малюка, потрібно ознайомитися з основними видами дитячих пелюшок:

1. Ситцеві пелюшки. Найпопулярніша модель. До їх складу входить стовідсоткова бавовна. Вони легкі, тонкі і багаторазові. Ситцеві вироби можуть використовуватися в якості простирадла на ліжко, як рушники після купання і, звичайно для сповивання. Взимку або в прохолодному приміщенні ситцеве пелюшку кладуть на фланелеву. Такий подвійний шар пелюшок дуже теплий і м’який.2. Фланелеві пелюшки. Дуже м’які фланелеві вироби виготовляються з «распушённого» бавовняного волокна. Вони добре вбирають рідину, зберігають тепло і дозволяють шкірі малюка дихати. Цей вид пелюшок підійде для використання в якості покривала для сну влітку, як простирадла або рушники.

3. Трикотажні пелюшки. Порівняно новий, проте вже досить популярний вид пелюшок. У догляді за малюком даний виріб з трикотажу незамінні: вони практичні і зручні у використанні. Зазвичай трикотажну модель кладуть поверх фланелевою, щоб було тепліше. Але влітку трикотажну пелюшку можна використовувати як основну. Її перевага полягає в тому, що вона не стягує тіло малюка, приймає будь-яку форму і дозволяє дитині рухати ніжками і ручками.4. Одноразові пелюшки. Це багатофункціональні і дуже популярні на сьогоднішній день пелюшки. Вони використовуються в якості підстилки на пеленальний столик, плівку з трикотажу або вкладаються на ситцеве або фланелеву. Якщо малюк описати, то одноразова пелюшка вбере вологу, як підгузник. Також вона необхідна буде при відвідуванні педіатра, в поїздки або при проведенні гігієнічних процедур. Але, незважаючи на всі свої достоїнства, одноразова пелюшка не може замінити свої тканинні аналоги. Адже весь час користуватися одноразовими виробом дорого і не зовсім гігієнічно. А при покупці таких виробів важливо звертати увагу на склад: в ньому повинні бути бавовна і целюлоза. Важливим аспектом є вибір подушки для малюка, адже неправильно підібрана подушка може негативно вплинути на формування постави дитини. Ознайомитися з рекомендаціями про виборі подушки ви можете на нашому сайті.

Вибираємо розмір пелюшок для новонародженого

Сьогодні у продажу є пелюшки самої різної величини. Але стандартні розміри таких виробів наступні:

  1. Пелюшка розміром 80х95 см. Для перших місяців життя ці пеленочку є найбільш зручними. А потім їх запросто можна використовувати як підстилку або рушник після підмивання дитини.
  2. Пелюшки розміром 95х100 см. Ці моделі також зручні і, в основному, використовуються, коли малюкові 2-3 місяці. У цей період дитина поводиться активно, і його потрібно обмотувати хоча б удвічі.
  3. Пелюшки розміром 110х110 см. Саме ці пелюшки, на думку багатьох матусь, є найбільш зручними для дитини. Для 3-4-місячного малюка – це оптимальний розмір вироби.
  4. Пелюшки розміром 120х120 см. Ці пелюшки є найбільшими. Але єдиним їх мінусом є вартість. Вони набагато дорожче інших пелюшок.

Скільки потрібно пелюшок для новонародженої дитини?

Як правило, це залежить від того, як часто ви користуєтеся підгузниками. Якщо мама планує зовсім відмовитися від них, то кожен доведеться міняти в середньому від 20 до 30 пелюшок. При цьому потрібно враховувати, що брудні речі потрібно випрати і висушити. А для цього потрібно чимало часу. Значить, в запасі повинно знаходитися не менше 5-10 пелюшок. А щоб не думати про те, висохнуть чи випрані пелюшки вчасно і чи вистачить «недоторканного запасу», найкраще придбати пелюшок в два рази більше мінімальної кількості.

Якщо підгузники використовуються тільки вночі, то пелюшки повинні знаходитися в кількості від 15 до 25 штук. Якщо протягом дня мама одягає малюкові підгузники, то вистачить 10-12.

Але навіть якщо ви вирішили зовсім відмовитися від сповивання і використовувати тільки підгузники, мати 1-2 пелюшки про всяк випадок все ж потрібно. Адже якими б «дихаючими» не були підгузки, шкіра малюка все одно повинна відпочивати від них 10-15 хвилин в день.

Як зшити своїми руками?

Виявляється, зшити пелюшки можна вдома. Для цього знадобиться лише відповідна тканину і швейна машинка. Матеріал можна купити в магазині або на ринку. Краще, якщо він буде ставитися до тих, які були перераховані вище. Далі потрібно визначитися з розміром. Можна вибрати як один зі стандартних розмірів, так і зшити пелюшки за індивідуальними мірками. Чим більше буде дана річ, тим краще, адже сантиметри не бувають зайвими.

Крім магазинної тканини для пошиття пелюшок можна використовувати нові простирадла. При цьому також не обов’язково «підганяти» пелюшки під стандартні розміри. Головне, щоб коротких і маленьких відрізків тканини не залишилося занадто багато. І дуже важливо пам’ятати про обробленні країв вироби, прання і прасування.Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*