Як визначити вагітність до затримки: 10 перших ознакЯк визначити вагітність до затримки: 10 перших ознак

Вагітність – найпрекрасніше час, коли жінка виношує в своєму тілі нове життя. Процес сполучається з цілим рядом змін і нових відчуттів для жінки, багато з яких бажані і довгоочікувана. Основна ознака настання вагітності відомий кожної – це затримка місячних, проте часу до чергової менструації може залишатися ще чимало, а бажання дізнатися сталося диво зачаття дуже велике. Варто розуміти, що не тільки затримка сигналізує про це, є цілий ряд інших поширених ознак, за якими можна практично зі стовідсотковою точністю встановити, що вагітність все-таки настала.

Чи можна визначити вагітність до затримки?

Питання про те, чи є способи визначення настання вагітності ще до затримки місячних, хвилює багатьох жінок. Для деяких це важливо, тому що скоріше хочеться дізнатися про радісну подію, а деякі навпаки, хочуть переконатися у відсутності небажаного зачаття. Відповісти на це питання можна тільки з розумінням жіночої анатомії і процесів, що відбуваються.Необхідно відразу зазначити, що шукати можливу вагітність раніше, ніж через тиждень після незахищеного статевого акту немає сенсу, якщо овуляція ще не наступала. Овуляція – процес виходу яйцеклітини з яєчника в маткову трубу, і відбувається це в середині менструального циклу. З огляду на це, доцільно відслідковувати ознаки тільки після настання цього явища. Визначити зачаття до затримки цілком реально без тесту, найголовніше враховувати особливості репродуктивної системи.

Коли з’являються перші ознаки

Ознаки вагітності, мають достатню інтенсивність і явность, наступають приблизно на 20-ий день після запліднення, коли яйцеклітина закріплюється в матці. На цьому етапі перебудови носять серйозний характер, і не помітити їх буває складно. Є й більш ранні «симптоми», які не у всіх виявляються настільки інтенсивно, щоб їх можна було помітити. Варто відзначити, що спиратися тільки на один ознака не варто, завжди потрібно звертати увагу на сукупність змін в організмі.

фізіологічні зміни

Самостійні способи діагностики вагітності будуються на тих змінах, які починають відбуватися в жіночому організмі відразу після запліднення яйцеклітини. Деякі з них можуть бути невираженими, і виявити такі ознаки можна тільки при ретельному відстежуванні власного стану.

як проявляється вагітність на ранніх термінах

Зміна базальної температури

Базальна температура – найнижчий температурний показник, який досягається людським організмом в стані спокою. Для отримання найбільш точних даних ректальні виміри виробляють вранці, після пробудження до початку будь-якої фізичної активності. Безсумнівно, визначити таким способом вагітність можна тільки в тому випадку, якщо проводити виміри на постійній основі – так вийде найбільш об’єктивно і точно оцінити власний стан.

За допомогою базальної температури можна досить точно оцінити наступ днів, сприятливих для зачаття – овуляції. У цей період показники трохи підвищуються і в середньому становить 37 градусів (точні цифри для власного організму допоможе визначити фіксація температурних даних протягом декількох циклів). Підвищення тримається практично до настання місячних, і десь за тиждень до їх початку починає знижуватися до нормальних показників. Якщо динаміка змінилася, і зниження не відбувається, то ймовірно настання вагітності – під час виношування малюка базальна температура не падає.

невеликі кровотечі

Навіть незначні кровотечі викликають у жінок побоювання і це не дивно, так як виникати вони можуть і як симптом захворювання. Однак є явища, які абсолютно нормальні і типові для вагітної жінки. Одним з перших ознак вагітності до затримки менструації фахівці називають кровотеча імплантації. Це відбувається в той момент, коли запліднена яйцеклітина впроваджується в слизову матки жінки (закріплюється). Відомо, що оболонки матки добре кровоснабжаются за рахунок розвиненої судинної сітки, і під час впровадження яйцеклітини може відбутися травматизація судини, що і закінчується незначним виділенням крові. Зазвичай етап збігається з часом, коли повинен за планом починатися новий менструальний цикл, з цієї причини його часто плутають зі звичайними місячними, особливо якщо вони і так нерясні. Якщо уважно стежити за своїм станом, можна відзначити відмінності такого типу кровотечі від менструації:

 • коротка тривалість – зазвичай не більше двох днів;
 • невеликі обсяги виділеної крові, вона червона або рожева, не містить фрагментів тканин;
  відсутні спазмується болю;
 • посилення кровотечі немає.

При настанні вагітності (іноді кілька разів під час неї) може виникнути так зване проривна кровотеча. Це результат зміни гормонального фону, але трапляється така реакція далеко не у всіх. Відрізняється явище від місячних невеликим обсягом виділяється і меншою тривалістю.

нездужання

У зв’язку зі зміною рівня прогестерону в організмі і підвищенням температурних показників в перші дні вагітності можуть з’являтися ознаки, схожі з початком простудного захворювання. Нездужання може проявлятися головними болями, запамороченням, слабкістю, підвищеною стомлюваністю і сонливістю. Бувають ситуації, коли у жінки після зачаття на тлі подібних трансформацій знижується рівень імунного захисту і з’являється біль в горлі або нежить.

Один ця ознака не може бути достовірним для визначення вагітності, так як стан нездужання виникає при різних захворюваннях і порушеннях в роботі організму.

Збільшення чутливості грудей

Реакція грудей виникає практично відразу після імплантації яйцеклітини, причому зміни зачіпають і саму груди, і соски зокрема. Звичайно, відразу не буде сильного зміни розміру, але вона може трохи набрякнути вже на першому тижні. Груди може бути незвично напруженою або болючою до найлегшим дотиків.

Чутливість сосків підвищується, причому настільки, що дотик може провокувати сильне роздратування у жінки через інтенсивність відчуттів. Відзначають зміни кольору ореоли. Варто сказати про горбках Монтгомері – це невеликі рудиментарні залози, які жінки помічають на ореолах сосків і іноді думають, що це висипання. Їх присутність нормально і може бути цілком помітно і в звичайному житті, але при настанні вагітності вони зазвичай стають більш явними, вираженими – ця ознака один з перших, які свідчать про закріплення заплідненої яйцеклітини.Відчуття наповненості внизу живота

У перший час до матки починає активно приливає кров і вона збільшуватися в розмірах. На тлі цього і формується тяжкість, почуття наповненість внизу живота, що і вважається одним з ознак настання вагітності. Окремо варто відзначити і вкрай неприємний аспект такого явища – може з’явитися геморой. У первісток ускладнення найчастіше виникає у другій половині вагітності, коли збільшення матки вже значно, але при повторних зачаття подібний «побічний ефект» може заявити про себе на самих ранніх термінах.

Відраза до запахів

Одними з перших ознак зачаття є відраза до запахів, причому на ранньому терміні прояв зустрічається у кожної другої жінки. Відбувається таке через зміни, які зачіпає центральну нервову систему майбутньої матері. Зазвичай нюховий дискомфорт поєднується з рясним слиновиділенням, зміною смакових відчуттів і нудотою.

Сонливість, швидка стомлюваність і неуважність

При виношуванні дитини організм жінки перебудовується таким чином, щоб всі сили йшли на розвиток плода. Малюк – стає першочерговим завданням, в порівнянні з якою інші можуть втрачати свою значимість і важливість.

Велике значення в цьому процесі має високе вироблення прогестерону, який пригнічує впливає на психічні процеси. На тлі цього вагітна жінка стає сонливою і забудькуватою, з’являється швидка стомлюваність і слабкість. Не варто сильно переживати з цього приводу, все 40 тижнів таке тривати не буде, так як вже через два з половиною місяці плацента почне активну вироблення власних гормонів, підвищиться рівень естрогену і сонливість піде, змінившись активністю і бадьорістю. Таке симптому допоможуть зрозуміти, що дівчина вагітна.

виділення

Виділення з піхви – нормальне явище для жіночого організму, їх тип і інтенсивність змінюється в залежності від стану здоров’я, поточної фази циклу і загальної ситуації. Але таке типове явище також може стати сигналом про те, що в організмі зародилося нове життя. Найчастіше відбувається це вже з перших днів – виділення прозорі, не дуже густі і без будь-якого вираженого запаху. Можуть з’явитися і виділення, схожі на місячні, – це кровотеча імплантації.

токсикоз

Токсикозом на ранніх термінах страждає кожна друга майбутня мама, і деякі вважають це процес нормальним, хоча насправді це небезпечний процес, здатний порушити нормальну закладку всіх важливих органів і систем малюка. У медицині під раннім токсикозом на увазі не тільки рясне слиновиділення, нудоту і блювоту, а й ряд інших, серйозних симптомів: шкірні прояви, судоми, жовтяниця, бронхіальна астма вагітних і т.д.

токсикоз найперша ознака зачаття дитини

Точних причин даного явища не встановлено, але існує кілька гіпотез. Від токсикозу не застрахований ніхто, але фахівці виділяють ряд факторів, володарки яких більшою мірою схильні до ризику розвитку такого процесу при виношуванні малюка:

 • часті стреси;
 • неправильне харчування;
 • астенічний тип статури;
 • хронічні хвороби травної системи;
 • наявність абортів в історії;
 • проблеми з печінкою і щитовидною залозою.

часті сечовипускання

Якщо почастішали походи в туалет (особливо явно це можна помітити в нічний час, коли доводиться вставати по кілька разів за ніч щоб пописати), і при цьому немає ніяких неприємних відчуттів (біль, різей і ін.), То це може говорити про настання вагітності . Явище пояснюється гормональними змінами. Через перебудови в перший час до матки починає надходити більше крові, і кровоносні судини наповнюються, викликаючи тимчасові зміни в роботі сечового міхура і нирок. Не варто відразу пити якихось препаратів, підозрюючи хвороба, так як дуже часто подібний прояв говорить про зародження нового життя.

Чи може молочниця про щось говорити?

Розглядати молочницю як ознака вагітності метод сумнівних, але в деяких випадках така залежність відповідає дійсності. Варто розуміти, що молочницю провокую грибки, а не вагітність. Залежність виникає з наступних причин: кровонаповнення малого таза починає збільшуватися вже з перших днів закріплення яйцеклітини, через що зростає кількість виділень, спрямованих на захист організму від матері від потрапляння шкідливих мікроорганізмів. Починає активізуватися зростання кількості гормону естрогену, що змінює мікрофлору піхви і в сукупності створює сприятливі умови для зростання грибків кандида. Якщо так відбувається, то виділення набувають творожистую консистенцію і специфічний запах, що дратує слизову і провокує свербіж. Молочницю можна назвати ознакою вагітності, але часто саме на тлі зачаття дана хвороба і починає свій розвиток.

Народні прикмети

Деякі довіряють народними прикметами – тим закономірностям, які не мають медичного обґрунтування, але були виділені з досвіду поколінь. Покладатися на них повністю не варто, адже існують і більш прості і точні методи діагностики зачаття в домашніх умовах. Хоч достовірними народні методи назвати не можна, деякі можуть збігатися з дійсністю:

 • сон, в якому була присутня риба або кавун може бути сигналом зачаття;
 • змішування сечі з краплею йоду – якщо вона розчиниться, то вагітність настала;
 • підвищення сексуального потягу;
 • в невелику кількість сечі потрібно насипати соди – утворення бульбашок ознака позитивної відповіді;
 • необхідно розташуватися на спині і відкласти вниз від пупка приблизно 8 сантиметрів. Якщо в цьому місці прощупується пульсація, то зачаття відбулося;
 • деякі просто загадують, є вагітності чи ні, і садять дві однакові цибулини в стакани. Та, у якої швидше підростуть пір’я, і ​​буде відповіддю.

Позаматкова вагітність на ранніх термінах

Позаматкова вагітність – небезпечний стан, коли запліднена яйцеклітина не добирається до матки і закріплюється поза її порожнини. Стан не завжди має конкретну симптоматику і може проявитися в критичних станах. Найтиповішим симптомом порушення стає біль, яка частіше локалізується тільки з одного боку живота (де закріпилася яйцеклітина). Неприємні відчуття посилюються під час ходьби і при поворотах тулуба. На ранніх термінах можуть з’являтися і кров’янисті виділення, причому досить рясні і тривалі.

Відео: самі ранні ознаки вагітності

В даному відео лікар-гінеколог розповідає про те, які саме ознаки можна вважати найпершими «ластівками» вагітності. Фахівець відзначає деякі нюанси в даному питанні і пояснює необхідність звернення за консультацією до лікаря.Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*