Де краще зробити УЗД при вагітності?Багато хто задається питанням про те, скільки разів слід проходити ультразвукове обстеження. Зазвичай чисельність УЗД при вагітності становить три рази протягом всього терміну. Така кількість процедур характерно при плановому огляді, в деяких випадках призначаються додаткові процедури, за призначенням лікаря. Головна мета УЗД – це оцінка стану здоров’я матері та плоду протягом всього періоду виношування. В процесі виявляються можливі загрози для організму матері, оцінюється стан плоду, що розвивається. Зокрема досліджується динаміка розвитку зародка, також сучасна технологія здатна виявити відхилення у здоров’ї малюка навіть на ранньому терміні вагітності.

Результати УЗД в кожному триместрі є найбільш інформативними аналізами, що формують повноцінну картину перебігу вагітності. Періодичне обстеження в медичних клініках дозволяє майбутнім мамам дізнаватися про здоров’я плоду і своєчасності розвитку. Технологія дослідження за допомогою ультразвукових хвиль дозволяє виявити деякі вади, що розвивається, а сучасна медицина здатна вчасно їм запобігти.

Виявлення вагітності

Де краще зробити УЗД при вагітності?

Після позитивного тесту в домашніх умовах, багато жінок задаються питанням: «Коли краще робити перше УЗД для підтвердження вагітності?». Зазвичай фахівці рекомендують почекати 5 тижні затримки і зробити УЗД вагінальним методом. В процесі подібної діагностики фахівці уточнять вагітність в матці, а також зможуть визначити стан плоду. Тільки після 14 днів від моменту затримки можна встановити серцеві скорочення у дитини.

На якому терміні можна робити діагностику ультразвуком?

Плід можна розрізнити, починаючи з 3 тижні вагітності (приблизно 5 день затримки). Для проведення процедури УЗД потрібно переконатися у відсутності таких ознак:

  • Загальної слабкості організму;
  • Дискомфорту в нижній частині живота;
  • запамороченні;
  • Кров’яних виділень, навіть самих незначних.

Важливо! Якщо спостерігається хоча б один з перерахованих симптомів, не виключена ймовірність позаматкової вагітності.

Розвиток плоду поза матки можна виявити на 12-14 день після запліднення. Ідентифікацію проводять на даному терміні вагітності за допомогою трансвагінального УЗД.

У тому випадку, якщо тест позитивний, слід звернутися за консультацією до гінеколога. Починаючи з 5-6 тижні, фахівці здатні визначити стан плода, також вони призначать ультразвукову діагностику. Незважаючи на безпеку даного дослідження, УЗД не рекомендується до 10 тижні. Виняток становлять особливі показання.

Рекомендації по проходженню процедури УЗД

Далеко не всі майбутні матері акцентують уваги на те, де саме проходитиме дослідження плоду ультразвуком, проте це не зовсім правильно. Найчастіше в відділеннях місцевих клінік процедуру планових УЗД проводять за допомогою обладнання старого покоління. У такому випадку ймовірність похибки в результатах значно вище, ніж в процесі дослідження сучасними приладами.

Для того щоб виявити стан здоров’я матері і плоду максимально точно, краще звернутися в ті клініки, де фахівці проводять дослідження сучасними апаратами. Гарне УЗД – це професійна діагностика. Успіх цього заходу можливий, якщо процедуру проводить висококваліфікований фахівець в перинатальному центрі, або в медико-генетичних консультаціях.Кількість планових УЗД визначає гінеколог, призначення процедури відбувається на певному терміні розвитку організму. Принцип дії ультразвукової техніки ґрунтується на відображенні хвиль високих частот від внутрішніх органів плоду і матері. Сигнали, отримані в процесі, обробляються за допомогою комп’ютера і відображаються на екрані. Техніка проведення дослідження вагітності даними спосіб кардинально відрізняється від процедури рентгена.

Подібне обстеження майбутньої матері вважається найбільш достовірним, фахівці проводять його в останні тридцять років. Щорічно технології удосконалюються, і ймовірність помилкових результатів зводиться до мінімуму. Досвід трьох десятиліть довів безпеку впливу УЗД на організм вагітних жінок і плід, що розвивається. Однак не варто проводити дослідження частіше, ніж рекомендоване фахівцями кількість разів.

Стандартні рекомендації проведення УЗД плоду, підтверджені Міністерством охорони здоров’я РФ:

  • У період першого триместру розвитку. Проведення діагностики на терміні 12-14 тижнів дозволяє фахівцям визначити особливості розвитку плода, виявити можливі вади. Також можна зрозуміти чи є захворювання спадкового характеру і встановити точний термін вагітності. Однак потрібно розуміти, що в першому триместрі плід ще зовсім невеликий, тому оцінка стану буде частковою. Якщо патологія доводиться додаткової біохімічної процедурою, в деяких випадках фахівці рекомендують зробити аборт;
  • На 21-24 тижні терміну роблять повторне УЗД (період другого триместру). У цей момент вагітності є можливість виявити певні анатомічні відхилення в розвитку плода, наприклад, виявити наявність вади серця і можливі ускладнення на останніх тижнях вагітності. Такі дані можна отримати тільки в певний період;
  • Під час третього триместру вагітності (32-34 тиждень). За допомогою УЗД можливо визначити наявність деяких захворювань, також проводиться діагностика пуповинних і маткових артерій. За допомогою методів УЗД завчасно визначається більшість ускладнень.

В процесі УЗД можна детально вивчити роботу серця і діяльність мозку, також досліджуються кінцівки і лицьові структури, які можуть сформуватися некоректно.

Увага! Статеву приналежність дитини можна визначити з 15 тижня вагітності. Однак найбільш точний результат можливий до 18 тижня.

особливості скринінгу

Дана процедура має на увазі комплекс аналізів і обстежень, на підставі яких можна отримати найбільш точну інформацію про можливі захворювання плода. Набір аналізів для скринінгу визначається конкретним триместром вагітності.

Необхідний список аналізів для кожного періоду:

  • Для скринінгу 12-14 тижні знадобляться результати УЗД і біохімічний аналіз крові. В першу чергу фахівці досліджують РАРР-А та вільний β-ХГЛ;
  • На 21-24 тижні вагітності в процесі скринінгу лікарів цікавлять показники ультразвукової діагностики та біохімія крові (ХГЧ, АФП і вільний естріол);
  • У період 32-34 тижні вагітності для скринінгу роблять доплерометріі, УЗД і кардиотокографию.Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*