Застосування камфорного спирту в вухо для лікування отитуЗастосування камфорного спирту в вухо для лікування отиту

Будь-яке захворювання, особливо в гострій формі, несе певну загрозу для людського організму, і чим раніше будуть прийняті лікувальні заходи, тим менше шкоди буде завдано. Отит вважається небезпечним захворюванням, враховуючи, що запалення зачіпає орган, розташований в безпосередній близькості з головним мозком. Для його усунення призначається лікування кількома препаратами, і серед них в якості додаткової методики можна зустріти застосування камфорного спирту. Цей препарат має масу корисних властивостей, і може дати хороші результати в терапії отитів, але дуже важливо правильно його застосовувати.

Для чого застосовують камфорний спирт у вухо

Камфорний спирт – досить специфічний засіб, що володіє дуже важливими властивостями. Виготовляють його з камфори (інгредієнта рослинного походження), змішаної зі звичайним етиловим медичним спиртом. Описується засіб надає наступні типи впливу на організм:

  • бореться з мікробами;
  • має місцеву подразнюючу дію;
  • протизапальну властивість;
  • знеболюючу дію;
  • розширює кровоносні судини, покращуючи трофіку тканин.

Препарат застосовується при сірчаної пробці як народний метод, а також для лікування запальних захворювань вуха – отитів різної форми, – так як справляється з основною симптоматикою проблеми. Одним з найбільш некомфортних для пацієнта проявів захворювання є вушна біль і закладеність, і камфорний спирт здатний місцево її усувати. Так само він впливає на запальний процес, виступаючи в даному аспекті як речовина, що підсилює дію препарату, що застосовується. Але варто розуміти, що такий підхід може виступати тільки в якості допоміжного, і не може бути основним лікуванням.

Як лікувати отит камфорним спиртомОтит є запалення одного з відділів вуха, а саме середнього, внутрішнього або зовнішнього. Джерелом такої проблеми є проникнення в орган бактерій із зовнішнього середовища, що вимагає термінового втручання. У терапевтичних цілях склад може застосовуватися як компонент зовнішніх примочок або як засіб для закапування в вушну раковину, але тут є деякі нюанси. Так, в офіційній інструкції нічого не сказано з приводу того, що препарат можна застосовувати як вушні краплі, а в силу його спиртової концентрації він може не негативно вплинути на стан органу, спровокувавши опік тканин. Однак, навіть не дивлячись на це, деякі користуються продуктом для закапування запаленого вуха, але попередньо розводячи купується склад, доводячи його до більш слабкої концентрації.

Інструкція по застосуванню спирту для вух

Камфорний спирт – недорогий препарат, з вираженими властивостями. Він може як надати неоціненну допомогу в лікуванні, так і нанести вагомий шкоди. Продукт можна використовувати при вагітності та грудному вигодовуванні, але тільки зовнішньо при відсутності ушкоджень цілісності шкірних покривів і з особливою обережністю. Пропонуємо з’ясувати, якими саме способами можна застосовувати спирт звичайному пацієнтові і як це робити.

лікування отиту камфорним спиртом

Як розводити і закопувати в вухо

Для забезпечення власної безпеки не варто використовувати камфорний спирт як краплі в чистому вигляді, тому процедура повинна починатися з правильного розведення кошти. Для розведення використовується звичайна чиста вода, яка змішується з препаратом в пропорції 1 до 1. Такий захід допоможе знизити дратівливий ефект продукту, який у випадку з отитом не є необхідним для терапевтичного впливу. Процедуру варто проводити тільки в крайньому випадку і з дозволу лікаря (найбільш ефективною вона вважається для зовнішнього отиту). Небезпека криється в тому, що при отиті барабанна перетинка також запалюється, і якщо на неї потрапить сильний подразник, то може статися перфорація і рідина потрапить ще глибше, що спровокує опік слизової. Результат такого збігу обставин – сильна, різка біль і істотне зрушення термінів одужання.Як робити компрес на вухо

Компрес – найпоширеніший спосіб застосування камфорного спирту при отиті, особливо у внутрішній формі. Для того щоб домогтися максимального позитивного ефекту, важливо дотримуватися деяких правил в рамках здійснення процедури:

  1. 2-процентний камфорний спирт розводять навпіл з чистою водою і підігрівають до температури тіла;
  2. після в невеликому багатошаровому квадраті з марлі треба зробити велику проріз для вуха;
  3. марлю змочують у розчині і прикладають до хворого вуха, витягаючи через розріз вушну раковину;
  4. зверху потрібно накласти лист компресним паперу, на якій повинен бути аналогічний розріз;
  5. наступним кроком буде утеплення компресу шаром вати, після чого можна закріплювати його пластиром або пов’язкою.

Такий компрес забезпечить якісний прогріває ефект і ефективно зніме хворобливі відчуття. Носити його можна протягом декількох годин, а ось на ніч залишати не варто. Необхідно відзначити, що протипоказанням до реалізації такого заходу буде підвищена температура, так як при ній не можна проводити зігріваючі процедури.

Турунда в вуха при сильному болі

Якщо хворобливі відчуття через запалення вуха занадто інтенсивні, і терпіти їх стає вкрай складно, можна вдатися до використання ватного тампона (турунди). Цей підхід вважається більш безпечним порівняно з закапуванням, н надає практично такий же ефект. Отже, необхідно взяти шматочок чистої вати, скрутити її і трохи змочити в чистому або розведеному камфорному спирті. Після ватку потрібно трохи віджати – препарат не повинен з неї вільно капати. Турунду розміщують в слуховому проході на комфортної глибині і залишають так на третину години. Спровокувавши прилив крові, такий тампон не тільки допоможе знизити інтенсивність болю, а й створить приблизно ті ж зігріваючі умови, що і звичайний компрес.

Протипоказання до лікування вух спиртом

Використання продуктів з камфорой категорично заборонено і в дитячому, і в дорослому віці при наявності епілепсії. Компоненти, що містяться в продукті, можуть стати причиною нових судом, що буде означати початок нападу. Крім цього, не варто користуватися камфорним спиртом при індивідуальній непереносимості. Окремо потрібно звернути увагу на стан шкіри, на яку буде накладатися компрес – вона не повинна мати ні ушкоджень цілісності, ні будь-яких дерматологічних захворювань.

Чи можна капати камфорний спирт у вухо дітям?

Особливу увагу використанню продукту варто приділити саме в тому випадку, якщо пацієнтом є дитина. Відразу варто відзначити, що закапування препарату в вуха варто уникати, так як це занадто агресивний метод для молодого організму. Більш коректним буде накладення зігріваючого компресу, а й тут доведеться проявити пильність. Під час перебування компресу на шкірі періодично потрібно перевіряти стан покривів – можливо, з’явиться алергічна реакція або опік тканин. У разі будь-якої негативної реакції варто припинити процедуру і звернутися за допомогою до лікаря.

Відгуки

Анжела: Дитині б не наважилася давати такий засіб, а ось для себе активно використовую. Вже пару раз за допомогою компресів (крім антибактеріальної терапії звичайно) ефективно справлялася з отитом!

Женя: Вирішив покористуватися камфорним спиртом, щоб позбутися від шуму у вухах. Добре, що вчасно прочитав, що в чистому вигляді його не можна капати, а то зробив би дурість.

Софія: Отит дуже неприємна хвороба, але довелося з нею зіткнутися. Біль був дуже сильною, і мені довелося вдатися до турунди з камфорним спиртом. Можу сказати тільки одне – допомогло, і дуже швидко.Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*