Традиції похорону в ШвеціїСьогодні я спробую повернутися до сумної для всіх нас темі надання останніх почестей нашим померлим рідним і близьким. Шведські традиції похорону завжди були спрямовані на вияв поваги і почестей покійному.

Щорічно тут вмирають приблизно 90000 чоловік, більше 60000 чоловік залишають шведську церква, офіційно відмовляючись платити церковний податок.

Це рішення означає, що церемонія їх поховання не може бути проведена за участю пастора.

З 1 января 2000 церковь официально отделене от государства, но альтернативной похоронной церемонии, которые описывает ритуальный блог и похоронные бюропредлагают родственникам усопшего самостоятельно выбрать сценарий похорон.

Традиції похорону, існуючі і до цього дня

При порівнянні шведських традицій поховань з аналогічними, проведеними за православним обрядом, можна знайти багато спільних положень.

Здавна більшість шведських кладовищ були розташовані навколо кирх. Могили розташовувалися в напрямку зі сходу на захід. Особа покійного, лежачого в труні на спині, має бути направлено на схід.

Якщо головою небіжчик розташовувався на захід, то надгробний камінь встановлювали в ногах покійного. З введенням практики кремації така традиція поховання поступово зникає.

Звичай виносу покійного ногами вперед, незалежно від способу транспортування його до місця поховання, відноситься до числа традицій похорону, що практикуються і до цього дня. Основою цього звичаю послужили вірування наших предків в можливість повернення покійного, якщо при його винесенні голова його була спрямована на покидає будинок.

Якщо раніше при проведенні церемонії відспівування в кірсі труну розташовувався так, щоб особа покійного було направлено на хрест зі Спасителем, то зараз від такої традиції похорону відмовляються повсюдно. Це пов’язано з необхідністю розвороту труни для винесення його після відспівування ногами вперед з кірхи.

Традиції похорону 2Винос труни з тілом з кірхи супроводжується дзвоном дзвонів. Після недільної служби зачитується список імен людей, похованих за минулий тиждень і служиться поминальний молебень.Існує ще одна традиція похорону в Швеції, пов’язана з транспортуванням покійного до місця поховання. Якщо родичі супроводжують катафалк з труною покійного на цвинтарі, то шторки катафалка підняті, якщо похоронна процесія відсутня, то шторки запнуті.

На кладовищі закінчується життєвий шлях всіх живих. Мені вже доводилося писати про те, що іноді родичі не супроводжують труну на кладовище.

Могила з труною може простояти відкритою до ранку наступного дня, коли службовці кладовища закопають могилу.

Однією з традицій похорону в Швеції є тривалий часовий розрив між моментом настання смерті і проведенням похорону, усереднена тривалість якого становить 18 днів. Для порівняння – за православну віру покійного слід поховати на третій день.

Така ситуація може бути викликана цілим рядом причин: складними погодними умовами (суворими зимами на півночі країни), бажанням зібрати на похорон якнайбільше родичів з усієї країни і провести церемонію в вихідні дні.

Традиції похорону в старі, вже використовувані могили допускається тільки при умові не нанесення ушкоджень більш ранньому похованню. Для цього на всіх кладовищах ведеться суворий облік могил, родичі повинні викупити своє право на сімейне поховання. Повторне поховання може бути проведено лише через 25 років.

Шведські традиції похорону допускають приміщення в труну поруч з покійним фотографій, листів, квітів, прикрас. Якщо покійний за життя використовував протези, то він буде похований з ними.

Традиція похорону в Швеції методом кремації
Ця традиція бере свій початок з 1880 року. Тоді були зроблені перші офіційні спроби пропагувати цей новий спосіб похорону. Спроби ці викликали негативну реакцію суспільства. Тільки з 1930 року кремація як спосіб похорону стала все більш популярною.

Зараз в Швеції кремуються до 74% померлих. Обмеженням до проведення похорону способом кремації може послужити наявність у покійного імплантатів, здатних при високих температурах викликати вибух.
Традиції похорону в Швеції 4К ще однієї традиції похорону в Швеції можна віднести коротке повідомлення про смерть, поміщене на сторінки місцевих газет. Альтернативою такому короткому повідомленням може служити некролог. Крім того, існує традиція вивішування приспущеного прапора у дворі будинку покійного.
Ось такі існують традиції похорону в Швеції. Як бачимо, багато з них співзвучні з звичаями інших народів. Цьому факту не варто дивуватися, адже традиції похорону покликані надати останню шану і виказати повагу померлому людині.Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*