Кому показано застосування назального спрею Снуп?Кому показано застосування назального спрею Снуп?

Однією з найбільш ефективних і популярних груп препаратів, дія яких направлено на боротьбу з нежиттю, виступають судинозвужувальні засоби. Безсумнівно, їх використання має свої нюанси, нехтувати якими ні в якому разі не можна, але після закапування полегшення настає за лічені хвилини і людині стає легше дихати. Спреї по відношенню до даних засобів вважаються найкращою формою, тому вибір препаратів на полицях аптек дуже великий. Розглянемо детально інструкцію із застосування препарату під назвою Снуп-спрей і з’ясуємо всі тонкощі його використання.

Склад спрею Снуп для носа

Основним компонентом складу виступає гідрохлорид ксилометазоліну, який може бути присутнім в концентрації 0,05 і 0,1%. Рідина безбарвна, без вираженого аромату. Дана речовина стимулює рецептори в м’язовому шарі судин слизової носової порожнини, в результаті чого відбувається їх звуження. Як результат – знижуються обсяги виділеної слизу, набряклості і почервоніння тканин, що вистилають носову порожнину і порожнину пазух. Допоміжними компонентами складу виступають: очищена вода, дигідрофосфат калію і морська вода.

слстав спрею назального Stada СнупСимптоматика нежиті зменшує свою вираженість, і завдяки цьому швидко полегшується дихання носом, що дуже важливо при настільки дискомфортно симптом. Одноразове застосування дозволяє отримати результат протягом трьох хвилин, а зберігається він до 5-ти годин в залежності від індивідуальних особливостей.

Фармакологічні властивості ліки

Снуп – лікарський препарат, призначений саме для назального використання від нежиті. Цей продукт має судинозвужувальну дію, завдяки чому і полегшується симптоматика риніту. Місцеве застосування спрею не дозволяє всмоктуватися його компонентів в загальний кровотік у великій кількості, так що концентрація активної речовини в крові настільки мала, що сучасні методи її не виявляють.

Входження до складу спрею морської води дозволяє отримувати додаткові корисні ефекти від його застосування. Так, мікроелементи і солі, які знаходяться в цій рідині, мають протизапальну дію, знезаражують область і стимулюють обмінні процеси в тканинах, завдяки чому відновлюється захисна функція слизових. Легке механічний вплив, яке створюється при уприскуванні ліки, допомагає також підвищити тонус судин.

Від чого допомагає назальний препарат?

Спрей Снуп – ефективний інструмент симптоматичної терапії при ряді захворювань, які зачіпають носову порожнину:

 • алергічний нежить;
 • гострі респіраторні вірусні інфекції;
 • синусит (запалення однієї або відразу декількох придаткових пазух носа. Що може сформуватися при інфекційних захворюваннях або як ускладнення після декількох невдалих спроб лікування нежиті. Залежно від того, які саме пазухи запалені, виділяють етноміодіт, сфеноідіт, фронтит і гайморит;
 • гострий і хронічний запальний процес, локалізований в слуховий трубі;
  запалення середнього вуха (отит).

Також використання судинозвужувальних крапель виявляється необхідним при проведенні різних діагностичних процедур в носових ходах і порожнинах – це прибирає зайву слиз і дозволяє повноцінно розглянути необхідні області.

Інструкція по застосуванню для дітей і дорослих

Перед використанням нового флакончика потрібно кілька разів просто натиснути на нього, щоб добитися нормальної дозування, яка видається розпилювачем. Отже, носові проходи потрібно очистити від зайвої слизу, після чого можна починати сприскування – флакончик підносять до носа, трохи поглиблюють в порожнину, і обов’язково тримаючи голову прямо, а сам спрей вертикально, виробляють потрібну кількість вприськов, здійснюючи одночасний вдих. Дозування препарату призначає лікар, але є загальні рекомендації, описані в інструкції:

як користуватися спреєм Снуп в ніс

 • основне питання батьків – з якого віку можна давати препарат дітям? За інструкцією рекомендується дітям від 2 до 6-ти років не більше одного розпилення продукту в дитячій концентрації 0,05%. Варто зазначити, що для маленьких діток використання форми спрею взагалі неприпустимо незалежно від самого препарату, так як існує висока ймовірність розвитку отиту через подачу рідини під тиском;
 • для дітей старше 6-ти років і дорослих призначається доросла дозування – по 1 розпорошення в кожну ніздрю за раз в концентрації 0,1%.

Максимальна кількість процедур, дозволене протягом одного дня – 2. При цьому інтервал між обробкою повинен становити 6 годин. Тривалість терапії не повинна бути більше тижня, так як судинозвужувальні засоби не можна приймати довго через розвиток звикання і ускладнень.Чи можна спрей Снуп в ніс при вагітності?

Вагітність вважається протипоказанням до застосування розглянутого спрея. Що стосується періоду лактації, то використання можливо, але з особливою обережністю і тільки з дозволу лікаря.

Побічні дії і протипоказання

У більшості випадків препарат добре переноситься пацієнтами, однак у деяких випадках відзначалися ознаки негативної реакції на засіб у вигляді підвищеної сухості слизової і неприємного відчуття свербіння. Окремо варто відзначити наслідки, якими обертається тривале використання препарату. Слизова звикає до дозам сосудосуживающего, після чого відвикнути від спрея буде дуже складно. А використання продукту призведе до появи головних болів, повторної появи нежиті, підвищення тиску і навіть до зниження гостроти зору.

До числа протипоказань до використання препарату відносяться:

 • підвищений тиск в хронічній формі;
 • глаукома в будь-якій формі;
 • атеросклероз в виражених станах;
 • захворювання щитовидної залози;
 • наявність в історії хвороб операцій, проведених на мозкових оболонках;
 • для розчину 0,05% протипоказанням виступає вік до двох років, для розчину 0,1% – до шести років;
 • підвищена чутливість до компонентного складу.

Передозування викликає посилене прояв побічних ефектів, але тут варто відзначити, що форма спрею є найбезпечнішою. Тобто, завдяки тому, що з одним уприскуванням виходить однакова кількість кошти, передозувати його вкрай складно, чого не можна сказати про форму крапель.

Аналоги ліки для лікування носа

З огляду на популярність судинозвужувальних препаратів, не дивно, що є маса коштів від різних виробників, які володіють аналогічним діючою речовиною і принципом роботи. До аналогам спрею Снуп можна віднести:

 • спрей Фармазолін Н (дія зберігається протягом 10-ти годин);
 • Галазолін (спрей в концентрації 0,05% діючої речовини);
 • спрей Отривін на основі ксилометазоліну. Продукт має ще кілька важливих компонентів – евкаліпт і ментол, сформованими незалежно від аромату заспокоюють слизову оболонку носа;
 • Тизин ксиліт;
 • Ксімелін Еко з левоментол, який підсилює і доповнює ефект основного діючого компоненту;
 • Евказолін з евкаліптовим маслом, яке забезпечує додатковим антимікробну і протизапальний ефект;
 • ксилен;
 • Рінонорм;
 • Длянос (спрей випускається тільки в концентрації 0,1%) та ін.

Препарати мають схожу дію за рахунок схожого складу, але вони можуть сильно відрізнятися за ціною, що може стати вирішальним фактором для пацієнта.

Зберігання препарату після його відкриття

Питань про те, як відкрити флакон і як саме їм користуватися, як правило, не виникає, але варто дотримуватися правил щодо зберігання вже відкритого кошти. Той термін придатності, який вказаний на упаковці продукту – 5 років з дати виготовлення – стосується виключно запечатаній ємності, яка повинна зберігатися при температурі не більше 25-ти градусів тепла. Якщо препарат вже був відкритий, то його можна застосовувати тільки протягом трьох місяців, і навіть якщо засіб ще залишиться, його доведеться викинути.

Відео про лікування нежиті спреями

В даному відео розглянуті основні різновиди спреїв для носа і особливості їх впливу на проблему нежиті, а також описані правила їх коректного використання.

Відгуки

Карина: Прекрасно знаю, що часте використання судинозвужувальних препаратів небезпечно, але не можу втриматися – як тільки нежить, хочеться моментально позбутися всіх цих незручностей, і я користуюся спреєм.

Ліза: Мені сподобалося, як працює Снуп-спрей, швидко і ефективно, але як на мене є більш доступні засоби з точно таким же ефектом. Навіщо платити більше.

Богдан: Захворів і лікар прописав мені цей спрей. Нічого особливо, дія звичайне для сосудосуживающего, зі своїми плюсами і мінусами, так що звичайний, рівний препарат. А ось форма спрею дійсно дуже зручна, не потрібно голову закидати і можна використовувати в будь-якому місці.Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*