Як вивести фарбу з джинсівЯк вивести фарбу з джинсів

Джинсова тканина має високу щільність, а тому досить глибоко вбирає фарбу. Щоб позбутися від плями, звичайних миючих засобів може бути мало. Якщо немає можливості відразу приступити до видалення забруднень, потрібно скористатися спеціальним спреєм. З його допомогою будь-яка пляма стане безбарвним.

Поради: як можна відтерти плями фарби з джинс

Звичайно, важливе значення при виборі способу видалення має вигляд фарби, а також той факт, коли саме було поставлено пляма.

Як видалити пляму від фарби для волосся
Якщо ви забруднили джинси фарбою для волосся, можна скористатися таким способом: протерти забрудненої ділянку губкою, яку попередньо рекомендується змочити теплою водою.

Потім капнути трохи гліцерину – буквально кілька крапель. Після цього пляму необхідно потерти за допомогою губки. Також забруднене місце можна просочити розчином хлориду натрію 5%, змішавши його з 3 краплями оцтової кислоти. Після цієї процедури джинси варто випрати.

Якщо є необхідність, пляма можна обробити 10% розчином аміаку. Після цього річ коштує прополоскати.

Чим прибрати масляну фарбу з джинсів


Щоб позбутися від такого плями, слід нанести на тканину рідина, призначену для миття посуду. Також відмінно підійде концентрований мильний розчин. Його необхідно досить товстим шаром нанести на пляму, після чого акуратно відтерти його.

Оскільки масло відіграє роль розчинника для подібних барвників, то і для виведення плями потрібно використовувати масло. Для початку з його допомогою слід розм’якшити забруднену ділянку. Потім за допомогою ватного спонжа стерти з джинсів пляма. Якщо виникає потреба, можна ще використовувати масло.

Після цього від жирного плями слід позбутися за допомогою мила або порошку. Це хороший спосіб в тому випадку, якщо пляма було поставлено недавно. Інакше доведеться вдатися до досить агресивним розчинників.

Позбавляємося від водоемульсійною

Щоб впоратися з водоемульсійною фарбою, знадобиться звичайний порошок з розчинником. Спочатку джинси рекомендується замочити. Фарбу з тканини допоможе прибрати також бензин або гас. Необхідно змочити в складі ватний спонж і, виконуючи руху від країв плями до центральної частини, терти його, поки повністю не зникне.

Потім джинси потрібно випрати в звичайному режимі, використовуючи для цього засіб для виведення плям. Щоб оцінити стійкість матеріалу до хімічних компонентів, потрібно спочатку нанести їх на непомітний ділянку.

Якщо вам потрібно очистити світлу тканину, бензин рекомендується замінити ацетоном. Відмінним варіантом стане рідина для зняття лаку. Однак знову ж дію речовини варто перевірити на непомітному ділянці.

Як позбутися від акрилових плям

Оскільки такі фарби роблять на водній основі, їх вдасться без праці відіпрати. Якщо ж барвник підсохне, вивести його буде значно складніше.Якщо пляма свіже, потрібно вивернути забруднену одяг навиворіт і підставити брудне місце під прохолодну воду. Запрати залишився слід милом – найкраще використовувати господарське. Також для цієї мети підійде рідина, призначена для миття посуду. Потім джинси можна прополоскати в пральній машині.

Відмінним засобом для позбавлення від подібних плям фарби стане мильний розчин. Для його приготування потрібно додати в гарячу воду трохи прального порошку. Відмінним засобом стане рідке мило. Також слід влити пару столових ложок оцту. Губку намочити в отриманому розчині і змастити брудний ділянку. Вимити водою залишився слід і висушити.

Інші способи як стерти засохлі старі плями

Якщо слід вже встиг засохнути, для його виведення варто використовувати уайт-спірит. Це досить сильний розчинник, який допомагає справлятися з майже будь-якими плямами. При цьому він не завдає серйозного збитку тканини.

Якщо виріб має неякісну забарвлення, в районі плями може залишитися слід. Тому дія засобу рекомендується перевірити на невеликій ділянці. Пляма рекомендується відтирати спонжем, роблячи руху від країв до середини.

Даний метод має істотний мінусом – це засіб має досить сильний запах, від якого досить складно позбутися. Щоб впоратися з неприємним ароматом, виріб доведеться кілька разів випрати.

Якщо барвник занадто сильно вбрався в матеріал, з допомогою гострого ножа або бритви слід акуратно видалити підсохлу корочку. Це необхідно робити максимально обережно, щоб не порвати виріб. Потім можна протерти пляму бензином або олією.

Народні засоби для зняття фарби

Найпопулярнішим народним засобом для боротьби з плямами є бензин. Щоб очистити джинси, з вивороту потрібно підкласти щільний матеріал, після чого пляма змочити бензином і залишити, поки воно не розчиниться. Забруднену ділянку змащують милом, після чого джинси потрібно випрати. Щоб впоратися з плямами, можна використовувати тільки очищений бензин. Найкраще вибирати засіб для заправки запальничок. Аналогічні властивості має і гас.

Застарілі плями вдасться видалити за допомогою ацетону. Однак цей засіб має істотний недолік – воно залишає на тканині білі плями. Тому його можна застосовувати тільки для очищення світлих джинсів. Спочатку пляма потрібно змочити ацетоном, обробити тканину милом і випрати виріб в пральній машині.

Відмінним складом для виведення плям є також скипидар. З його допомогою заливають пляма і чекають, поки фарба розчиниться. Потім засіб можна змити за допомогою розчину харчової соди.

Відео: як і чим відіпрати фарбу з одягу

Щоб впоратися з плямами фарби на одязі, можна скористатися рідиною для зняття лаку, однак цей засіб може залишити сліди на виробі. Ще одним цікавим способом є склад на основі вершкового масла і прального порошку. Також для цієї мети можна скористатися бензином. Який же метод є найбільш ефективним? Дивіться на відео:

Виведення плям з джинсової тканини – досить складний і трудомісткий процес. Щоб домогтися потрібних результатів, слід враховувати вид фарби і тип тканини. Щоб не пошкодити джинси, перед тим як використовувати агресивні компоненти, їх дія потрібно перевірити на невеликій ділянці тканини.Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*