Як лікувати мозолі від взуття і як попередити їх появу?Настає довгоочікувана весна, і ми нарешті змінюємо просторі зимові чоботи і черевики на туфельки. Як же незвично легко і комфортно! Але часто вже до кінця першого дня ейфорія змінюється неприємними відчуттями і різким болем. Причина цього – мозолі від взуття.

Як з’являються мозолі?

Ноги без мозолів
На місці посиленого тертя взуття зсуваються поверхневі шари шкіри щодо тих, що розташовані нижче. Спочатку це не дуже помітно, але потім виникає почервоніння і хвороблива припухлість. Після цього на даній ділянці шар шкіри відшаровується остаточно і формується порожнина – білий міхур. Він має назву мокра мозоль. Усередині міхур наповнений прозорою міжклітинної, лімфатичної рідиною.

Пошкодити мокру мозоль дуже легко, що зазвичай і відбувається. Міхур розривається, рідина з нього випливає. Стінки мозолі теж іноді відриваються зовсім. На її місці залишається мокнуча, хвороблива ранка.

лікуємо мозолі

Тепер розповімо детальніше, як лікувати мозолі від взуття, в залежності від їх розміру і ступеня тяжкості.

Мозоль невеликого розміру. Маленькі мозолі зазвичай не доставляють дискомфорту і проходять самі по собі. Їх рекомендується накрити пластиром, який надійно захистить їх від травмування. Носіння взуття така пов’язка заважати не буде.

Велика мозоль. Якщо мозолі на ногах від взуття досить великого розміру, буде потрібно спеціальний догляд за ними. Справа в тому, що мимовільний розрив міхура загрожує інфікуванням. Якщо стінки відірвалися, то збільшуються шанси потрапляння в рану стафілококової або стрептококової інфекції.

Ознаки інфікування мозолі

 1. Почервоніння ділянки шкіри, що виходить за межі мозолі.
 2. лікування мозолів  Гострий біль, навіть без механічного впливу на мозоль.
 3. Гнійні відділення.
 4. Наявність кірочок жовтого кольору.
 5. Підвищення температури тіла.

Великого розміру мозоль заподіюють масу незручностей. Взуття надіти важко, ходити дуже боляче. Тому міхур рекомендується проколоти самостійно. Найкраще це зробити в першу добу після його появи.

Як проколоти міхур

Щоб проколоти міхур правильно і уникнути попадання інфекції, слід дотримуватися наступних рекомендацій. Всю область мокрою мозолі змащують дезинфікуючими складами зеленки або йоду. Голку можна взяти звичайну швейну або навіть шпильку, це не принципово. Інструмент потрібно потримати попередньо в спирті або ж прожарити над вогнем.

Прокол проводиться паралельно поверхні шкіри, збоку мозолі. Проколювати міхур перпендикулярно ні в якому разі не можна. Висока ймовірність пошкодження дна мозолі. Для забезпечення кращого відтоку всієї рідини рекомендується зробити не один, а кілька проколів.

Дуже важливо при цьому постаратися зберегти стінки самого міхура. Він надійно захистить ніжну шкіру всередині, виступаючи своєрідною природного пов’язкою.Після проколу мозоль потрібно акуратно притиснути стерильною серветкою, щоб видалити абсолютно всю рідину. Далі цю ділянку необхідно обробити перекисом водню або фурациліном і накласти невелика кількість будь-якої антибактеріальної мазі, накрити шматочком складеного в кілька разів бинта і заклеїти лейкопластирем. Так мозоль буде надійно захищена від можливого травмування та забруднення. Хороші результати дає прикладання відомого цілителя народної медицини – зрізу аркуша алое. Для створення сприятливих умов для загоєння рани рекомендується періодично міняти пов’язку.

Якщо мозоль інфікована, що досить рідко, але буває, стінки міхура доведеться видалити. Цю проблему краще вирішити за допомогою лікаря-хірурга, а не самостійно. Він проведе розтин і обробку мозолі, накладе пов’язку.

криваві мозолі

Позбавляємося від мозолів
Такі мозолі з’являються в тому випадку, якщо в натертому ділянці тіла розташовується кровоносну судину. Виглядають вони як звичайні мокрі, але наповнені не лімфатичної рідиною, а кров’ю. Їх особливість – велика хворобливість і тривалий період загоєння. Що робити, якщо натерли криваву мозоль? Дії з ними проводяться аналогічно тим, що і з звичайними мокрими. Їх необхідно проколоти, з ретельним дотриманням усіх правил антисептики. І далі накладати пов’язки до загоєння.

профілактика мозолів

Як попередити появу таких неприємних і хворобливих мозолів? Що робити, якщо взуття натирає мозолі? Дотримання наступних простих правил може з великою часткою ймовірності виключити це.

 1. Нові туфлі не слід відразу взувати для тривалої пішої прогулянки. Звикати до них краще поступово.
 2. У тих місцях стопи, де у вас найчастіше з’являються мозолі, варто заздалегідь наклеїти пластир. Це зменшить тертя і, можливо, травмування цієї ділянки вдасться уникнути.
 3. Спеціальні спреї для розтягування з будь-якого взуттєвого магазину зроблять нові туфлі набагато м’якше і комфортніше.
 4. Хороші результати дає використання гелевих вкладок для взуття. Вони виключають тертя з грубим матеріалом взуття.
 5. Взуття зі шкарпетками під нею натирається значно рідше.

Про профілактику ще. Пам’ятка

профілактика мозолів

Відео. Як швидко вилікувати мозоль

Головне, на що слід звернути увагу – носіння зручного і м’якому взутті. Іноді варто витратитися на туфлі зі зручною колодкою, ніж кілька сезонів поспіль терпіти нестерпний біль від мозолів. Якщо у вас чутлива шкіра ніг і ви не впевнені, що туфлі припадуть до нозі, візьміть за правило випробовувати нову пару в домашніх умовах. Якщо трапляться неприємності, ви завжди зможете обміняти незручні туфлі, як неношені. Будьте здорові!Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*