Засоби від позбавляючи у людини: що пропонують фармацевти?здорова шкіра
Про лишаї чули всі, але не кожен знає, що це таке насправді. Вважається, що захворювання передається від хворих кішок або собак, що не зовсім правильно. Так, дійсно, це може бути однією з причин виникнення хвороби, але виявляється, є кілька її видів. Стригучий, рожевий, оперізуючий, кольоровий, червоний плоский – все це лишаї, мають різну природу. Через це кошти від позбавляючи у людини призначаються в залежності від його виду, а схема лікування визначається ступенем тяжкості симптомів.

Препарати зовнішнього дії

Найчастіше при подібних шкірних проблемах лікарі призначають мазі. Їх перевагою є те, що вони майже не всмоктуються в кров, тому не можуть нашкодити організму. У них менше побічних ефектів і протипоказань. Так, якщо таблетки далеко не все можна приймати під час вагітності, то мазі застосовуються досить спокійно.

Зовнішні засоби проти позбавляючи у людини у вигляді мазей можна розділити на такі категорії:

  • Протигрибкові. З назви стає ясно, що вони потрібні для боротьби з грибковою інфекцією. Такі препарати призначаються обов’язково при стригучий лишай, так як він переноситься спорами грибів, які мешкають на тілі хворої людини або тварини. Також часто протигрибкові засоби використовують для лікування кольорового або висівкового лишаю, хоча його грибкова природа остаточно не підтверджена. Серед таких мазей найбільш популярні Миконазол, Мікосептін, Екзодерил, Залаїн, Клотримазол, Ламізил, Тербінафін.
  • Противірусні. Вони потрібні для лікування лише одного виду позбавляючи – оперізуючого. Він викликається дією герпесвірусної інфекції третього типу. Її носієм є майже кожна людина на земній кулі. У дитинстві вірус провокує вітрянку, а в літньому віці при зниженні імунітету оперізуючий лишай. Противірусна мазь або крем від позбавляючи на шкірі у людини повинні містити такі активні компоненти, як ацикловір, валацикловір або фамцикловір. До них відносяться Зовиракс, Ацігерпін, Ацикловір, Нуклеавір, Віворакс.
  • Гормональні. Потрібні лише в особливо запущених випадках, коли запальний процес не можна зупинити іншими способами. До таких препаратів розвивається звикання, тому вони використовуються не довше 1-2 тижнів і призначаються строго лікарем.

Допоміжні засоби

Недуга на шкірі
Крім мазей, до препаратів зовнішньої дії відносять різноманітні бовтанки, суміші, настоянки і шампуні. Їх ефективність не настільки висока, але в поєднанні з іншими ліками вони дають позитивні результати.Бовтанки і суміші готуються в рецептурному відділі деяких аптек за рецептом лікаря. Компоненти для них підбираються згідно з тим, з чим їм доведеться боротися. Такі кошти можуть бути призначені при стригучий, кольоровому і червоному плоскому лишаї. При оперізувальному і рожевому вони зазвичай не застосовуються.

Хороший засіб від позбавляючи стригучого – спеціальний шампунь, особливо якщо хвороба розташувалася на волосистій частині голови. Такими протигрибковими шампунями, як Нізорал, Себозол, Кето-плюс і екзодерма можна мити не тільки голову, але і тіло замість гелю для душу.

Домашній рецепт. Васильки і липовий цвіт. Пам’ятка!

Домашній рецепт. Васильки і липовий цвіт

Препарати внутрішнього дії

До препаратів внутрішнього дії відносяться таблетки та ін’єкції. Останні при лишаї призначаються вкрай рідко, лише в тих випадках, коли хвороба перебуває в дуже важкій стадії. Таблетки застосовуються частіше, але також лише тоді, коли місцеве лікування мазями не допомогло. Єдиним винятком, коли таблетки потрібно приймати при перших же симптомах, є оперізуючий лишай.

Внутрішні препарати також поділяються на категорії:

  • Протигрибкові. Вони володіють таким же дією, як мазі, тільки працюють зсередини, зупиняючи розвиток інфекції в організмі, а не на поверхні тіла. Високу ефективність має Мікозорал, Гризеофульвін, Флуконазол, кетоконазол, ороназол, Пімафуцин.
  • Противірусні. Як уже згадувалося, вони потрібні для лікування оперізуючого герпесу. До таких препаратів відноситься Ацикловір в таблетках, Фамвір, Валацикловір.
  • Антигістамінні. Потрібні для усунення свербежу і алергічної реакції на шкірі. Широко застосовуються для лікування рожевого і червоного плоского лишаю. Протиалергічні засоби є в формі таблеток і краплею. Можна приймати супрастин, тавегіл, Кларотадін, Кларитин, Димедрол. Призначаються вони також лікарем.

Пам’ятка. лишай Жибера

Рідше при лишаях призначаються седативні, знеболювальні та гормональні препарати в таблетках. Зазвичай для лікування цих захворювань цілком достатньо мазей. Назвати якусь одну кращий засіб від лишаю у людини неможливо, так як організм у всіх різний. Тому довірити підбір ліків краще лікарям, які зможуть врахувати всі ваші особливості. Будьте здорові!Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*