Заразна екзема чи ні: все, що потрібно знати про захворюванняздорова шкіра
Заразна екзема чи ні – це питання постає у кожного хворого і його родичів. Дана хвороба має настільки відштовхуючий вигляд, що більшість людей вважають за краще триматися осторонь. Постійно відкриті рани, сочилася рідина, гнійні кірки створюють неохайний і лякаючий вид, що змушує близьких, друзів і дітей уникати зайвого контакту з хворим, приносячи йому ще більше шкоди. На тлі цього захворювання вирощується комплекс неповноцінності і почуття покинутості.

Як «кипить шкіра»

Щоб зрозуміти, чи передається будь-яка з форм екземи від людини до людини, потрібно розібратися в тому, що ж це за хвороба і які її причини. Екземою називають захворювання, при якому «кипить шкіра», тобто на ній постійно з’являються і лопаються водянисті пухирці, виділяючи багато рідини.

Існує думка, що екзема передається при контакті з відкритими ранами, так як в них знаходяться мікроби. Чи так це? Якщо говорити про передумови, що викликають подібний стан у людини, то потрібно розуміти, що до кінця хвороба не вивчена. Через це жоден лікар не може достовірно сказати основну причину, яка її запускає.

Разом з тим добре вивчені в ході численних досліджень провокуючі фактори, які і допоможуть зрозуміти, чи може бути заразною екзема шкіри для оточуючих. До них належать такі:

  • зовнішні подразники – різна хімія, в першу чергу побутова, будь-які тканини, косметика, рослини або речовини, здатні викликати алергію, сонячні промені, холод.
  • внутрішні порушення роботи органів або їх систем – проблеми з імунітетом, обміном речовин, шлунково-кишковим трактом, алергія, стресові стани.

Як бачите, ніде не спостерігаються віруси, бактерії або грибки, які і є заразними. Як передається екзема, якщо її природа не інфекційна? Правильно, ніяк.

Незважаючи на свій страхітливий зовнішній вигляд, хвороба абсолютно безпечна для оточуючих. Навіть при тісному контакті з хворим неможливо від нього підхопити шкірне запалення.

Правда, іноді можуть виникнути сумніви, заразна чи екзема на руках, наприклад, якщо потрібно потиснути людині руку або щось у нього взяти. Навіть в цьому випадку на будь-якому з етапів захворювання збудник вам не передасться, тому що його просто не існує в природі.

Ще один резонне питання, особливо часто виникає у молодих батьків, чи передається екзема у спадок. Тут все неоднозначно. Доведено, що будь-який прояв дерматиту носить спадкових характер, а так як Догляд за проблемною шкірою
екзема є одним з його видів, то і вона цілком може проявитися у дитини, якщо хтось із батьків або близьких родичів нею страждає.

Разом з тим схильність скоріше є до алергічних проявів, тому якщо у когось з батьків є екзема, то у дитини це може вилитися в звичайний алергічний дерматит або будь-яку іншу його форму і тільки лише при сукупності декількох чинників, про які ми говорили раніше.«Небезпечні види» екземи

Є два види екзем, які так чи інакше пов’язані з патогенними мікроорганізмами – це мікробна і себорейна форми. У першому випадку запалення виникає вже на тлі існуючого зараження бактеріями або грибками. Самі вони не є причиною появи екземи.

Виходячи їх цього, можна зробити висновок, заразна чи ні мікробна екзема. Раз її причиною стали зовсім мікроби, то і передаватися вона не може, навіть при самому тісному контакті. На здорової людини можуть хіба що «перескочити» самі мікроорганізми, які відразу ж нейтралізуються імунітетом.

Небезпека дане захворювання може представляти хіба що для людей і дітей з ослабленою імунною системою. Але навіть в цьому випадку їм передасться не конкретно екзема, а лише патогенна мікрофлора, яка може викликати у них зовсім інше захворювання.

Коли ж ми говоримо про себорейной екземі, то в її осередках запалення присутня велика кількість шкідливих мікроорганізмів, але знову-таки їх наявність є вторинним через ослаблення місцевого імунітету шкіри. Самі по собі вони не є небезпечними.

Тому відповідь на питання, заразна чи мікробна або себорейна екзема, є однозначним – немає.

Домашній рецепт. Пам’ятка!

Домашній рецепт

профілактичні заходи

Так як екзема – неприємна шкірна хвороба, то ніхто не хоче її «підхопити». Для того щоб здійснити це завдання потрібно розуміти таку річ – подібне шкірне запалення з’являється лише у людей з порушеннями в роботі імунної системи, обмінних процесів або схильністю до алергій. Звідси можна зробити висновок, яку профілактику варто проводити, щоб не захворіти.

захворювання шкіри
У цьому процесі вас повинно хвилювати не те, чи передається будь-яка з форм екземи на руках, а можливі способи налагодити імунітет. У цьому вам допоможе:

  • Правильне харчування з виключенням смачних шкідливостей.
  • Достатня кількість рідини, що вживається.
  • Активний спосіб життя.
  • Вживання вітамінів і мікроелементів.
  • Правильний режим сну і неспання.

І найголовніше – це уникати стресових ситуацій, а якщо вони і склалися, то намагатися сильно не переживати, тому що емоційний стан для шкірних хвороб має мало не першорядне значення.

Наше відео. Ефективні народні засоби від свербіння шкіри

Отже, тепер ви знаєте, що екзема – це не заразна хвороба. Будь-який лікар вам скаже, що її не можна «підхопити» ні контактним і повітряно-крапельним шляхом. У вас може виникнути питання, чи передається екзема від хворого статевим шляхом, але і на нього відповідь негативна. Так що хворий може вести абсолютно нормальний спосіб життя, не уникаючи роботи, компаній і простих радощів, не забуваючи при цьому берегтися від факторів, які можуть погіршити його стан.Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*