Як вилікувати псоріаз за допомогою ПУВА-терапіїПсоріаз – досить складне і серйозне шкірне захворювання, яке важко піддається лікуванню. Підходити до вирішення такої проблеми треба грунтовно і грамотно. За умови того, що ми маємо справу з легкими формами даної патології, то ПУВА-терапія при псоріазі в домашніх умовах може бути проведена за допомогою ультрафіолетової лампи. При більш важких і небезпечних для життя людини формах псоріазу, зрозуміло, показано стаціонарне лікування.

Поняття «ПУВА-терапія» і користь її застосування

лікування захворювання
В визначення даного поняття входить комплексне поєднання сонячного випромінювання у вигляді УФО і використання лікарських засобів.

У процесі застосування цього способу лікування спостерігається «пауза» в хворобливому збільшенні «зайвих» клітин, що сприяють виникненню висипу і пустул. Більш того, ПУВА-терапія при псоріазі, в деяких випадках, допомагає і зовсім зупинити розпочатий патологічний процес.

Процедура проведення ПУВА-терапії

Як правило, таке лікування ефективне після того, як хворий попередньо «використовував» лікарський засіб, здатний підвищити сенсорность шкірного покриву до ультрафіолетового опромінення.

Подібна дія стимулює правильне розподіл клітин шкіри, а також відновлює і стабілізує процеси обміну в шкірних шарах.

ПУВА-терапія для лікування псоріазу дає позитивний результат тоді, коли лікар призначає прийом медикаментів всередину або для зовнішнього застосування.

Після закінчення 2 годин проводиться описувана процедура, при якій шкірна поверхню опромінюється на невелику кількість часу.

До речі кажучи, тривалість найпершої терапевтичної процедури УФО повинна бути приблизно дві хвилини і не більше.

Згодом, якщо не відзначаються жодних побічних ефектів від подібного впливу, то на час проведення першої процедури додають ще хвилину.

ПУВА-терапію призначають курсами. Тривалість їх проведення безпосередньо залежить від клінічної картини самого захворювання і, безумовно, від індивідуальних особливостей організму страждає на псоріаз людини.

Її неможливо провести без спеціальних установок, ламп і гребінців.

За відгуками фахівців та самих пацієнтів, ця форма лікування псоріазу допомогла багатьом.

види терапії

З медичних джерел відомо 3 види ПУВА-терапії: • Псоріаз на шкірі  ПУВА-терапія системного плану;
 • місцева терапія;
 • ПУВА-ванни.

При системної ПУВА-терапії хворому призначають прийом внутрішньо препарату «Псорален». При цьому фахівець враховує вагу і характер перебігу захворювання. Ця процедура проводиться в спеціально обладнаному кабінеті з лампами УФО.

Що стосується другого виду (місцевого), то попередньо використовують зовнішні засоби: креми, мазі з додаванням псоралена. На уражену псоріазом поверхню наносять один із засобів і далі впливають на нього УФО. Також використовують спеціальні лампи або гребінця в разі поразки області голови.

ПУВА-ванни – одна з найбільш комфортних процедур. У ванну додають псорален, після чого пацієнт повністю занурюється у водне середовище. Після її прийняття людина отримує свою частку опромінення.

Варто ще раз зазначити той факт, що позитивний ефект досягається тільки в комплексі УФО і використання спеціалізованих лікарських засобів.

Поодинці ці компоненти, складові ПУВА-терапію, не працюють.

Можливий ефект від даної процедури

Як відзначають лікарі і самі потерпілі від псоріазу, висипання, надмірна сухість, сильне свербіння і лущення турбують хворого набагато менше. Однак не треба забувати строго дотримуватися всіх рекомендацій фахівців.Ефект від процедури

Показання до застосування

При призначенні певного препарату лікар керується індивідуальними особливостями кожного, окремо взятого, пацієнта. Інакше кажучи, ПУВА-терапія має як показання, так і протипоказання до застосування.

Вона показана при:

 • вугрової висипки;
 • мікозі;
 • рожевому лишаї;
 • підошовної і долонно псоріазі;
 • атопічний дерматит;
 • Каплевидний і бляшкової псоріаз.

Протипоказання при ПУВА-терапії

Це, мабуть, один з головних розділів даної статті. Вона протипоказана, наприклад, тим, у кого виявлені наступні патології:

 • серцева недостатність;
 • захворювання онкологічної природи;
 • ниркова патологія;
 • альбінізм (природжена відсутність меланіну) і ін.

Відео. Що таке псоріаз?

Звичайно ж, така процедура проводиться далеко не безкоштовно. Тому, в середньому, ціна ПУВА-терапії при псоріазі коливається від 1600 до 2700 рублів.

Таким чином, провести ефективне лікування псоріазу можливо, але при цьому важливо мати уявлення про протипоказання цієї терапії. Адже, як то кажуть: «Що росіянину добре, то німцю смерть». Будьте здорові!Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*