Алкоголь і антибіотики: пити чи не пити?Лікарі радять уникати вживання алкоголю паралельно з прийомом багатьох медикаментозних засобів. У багатьох інструкціях до ліків чорним по білому зазначено «несумісний зі спиртними напоями». Особливо небезпечним вважається поєднання алкоголю з антибіотиками. Але чим саме загрожує таке поєднання і поширюється заборона на все без винятку антибактеріальні засоби?

Несумісність алкоголю та антибіотиків – міф чи реальність?

Під час будь-якого лікування і при поганому самопочутті розумно відмовитися від прийому спиртних напоїв. Незважаючи на те що алкоголь сам по собі не знижує ефективність більшості антибіотиків, як багато хто звик думати, його вживання, особливо в надмірних кількостях, різко збільшує шанси на розвиток побічних ефектів і уповільнює процес зцілення.

Вживання алкоголю особливо шкідливедля чоловіків, що мають проблеми з потенцією та передчасною еякуляцією. Вживання препаратів для пролонгації таких як https://cndm.com.ua/buy-prolongator/super-vidalista.html допомагає гармонізувати інтимне життя, алеж пам’ятайте: якщо ви прийняли пролонгатор – алкоголю – зась!

В цілому вживання будь-якої кількості алкоголю під час боротьби з інфекцією може бути нерозумним, так як це призводить до зневоднення, переривання нормального сну, і може перешкоджати природної здатності організму зцілювати себе. Крім того, деякі антибіотики мають специфічне, а іноді і дуже небезпечне, взаємодія з алкоголем.

Вплив алкоголю на здатність організму боротися з інфекцією

Дотримання режиму дня, відпочинок і раціональне харчування – ті чинники, які допомагають хворому організму оговтатися від запалення або інфекції. Вживання алкоголю знижує здатність організму протистояти інфекції і може звести нанівець всі зусилля, спрямовані на одужання. Негативний вплив спиртовмісних напоїв включає:  • порушення режиму сну, що перешкоджає природній здатності організму до самозцілення;
  • погіршення засвоєння життєво важливих поживних речовин, в яких наше тіло особливо потребує під час хвороби;
  • надання значного навантаження на печінку, робота якої і без того ускладнена прийомом медикаментів;
  • підвищення цукру в крові і зниження рівня енергії, необхідної для боротьби з інфекцією;
  • зневоднення.

вплив алкоголя на организм

Загальний негативний вплив алкоголю на організм уповільнює процес одужання і підсилює побічні ефекти від дії антибіотиків

Слід враховувати, що під алкоголем мається на увазі не тільки келих пива, вина, чарка лікеру або коктейль. Спирт може бути присутнім в деяких засобах для полоскання рота і препаратах від застуди. Перш ніж використовувати зазначені продукти під час курсу антибіотикотерапії, необхідно уважно ознайомитися зі списком інгредієнтів. Курс лікування найчастіше триває не довше 1-2 тижнів, таким чином, утримуватися від продуктів, що містять спирт, не дуже втомлює.

Є перелік антибіотиків, які іноді можуть взаємодіяти з алкоголем, наприклад:

  • Лінезолід – може взаємодіяти з напоями на алкогольної ферментованої основі, включаючи вино, пиво, херес;
  • Доксициклін – при взаємодії з алкоголем частково втрачає лікувальний ефект.

Нерідко антибіотики мають безліч побічних ефектів. Погане самопочуття, сонливість, запаморочення – негативний вплив ліків примножиться в кілька разів під впливом келиха вина або пляшки пива.

Алкоголь і антибіотики: відео

При наявності сумнівів щодо вживання навіть невеликої кількості алкоголю під час курсу антибіотикотерапії завжди розумніше зайвий раз проконсультуватися з лікарем. Якщо в інструкції до препарату йдеться, що алкоголь під час лікування протипоказаний, суворо дотримуйтесь цього забороні.Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*