Топ-8 кращих ліків від газоутворення і здуття животаТоп-8 кращих ліків від газоутворення і здуття живота

Скупчення газів в кишечнику не найскладніша ситуація, але крім неприємних відчуттів вона приносить ще й багато психологічного дискомфорту, що робить її особливо гострою. Підвищене газоутворення супроводжується помітним здуттям живота, появою болючих спазмів, бурчанням і активним виділенням газів. Це нечасто є окремою проблемою, в більшості випадків здуття – це симптом іншого, більш складного захворювання. Займаючись лікуванням проблеми важливо розуміти, що є її причиною, адже для ефективного усунення підвищеного газоутворення важливо не тільки тимчасово нейтралізувати цей симптом, але і запобігти її появу в подальшому завдяки усуненню першопричини.

Від чого відбувається здуття живота і метеоризм: причини

Травна система здорової людини має гази в помірній кількості – частина з них надходить з їжею, велика частка виробляється бактеріями кишечника в процесі своєї життєдіяльності. Якщо немає ніяких проблем зі здоров’ям, то сформовані маси природним шляхом видаляються з організму. У певних ситуаціях вони можуть затримуватися або формуватися більш активно, що призводить до їх накопичення і здуття живота. причин метеоризму може бути кілька:

причини постійного здуття кишечника  • найшвидше поїдання їжі або розмову під час їжі (призводить у заковтування повітря з їжею у великих обсягах);
  • вживання газованих напоїв;
  • захоплення продуктами, які призводять до підвищеного газоутворення (здобні хлібобулочні вироби, бобові, картопля, капуста різних видів та ін.);
  • часте використання соди як засоби від печії – реакція з соляною кислотою призводить до утворення газу;
  • дисбактеріоз кишечника;
  • психологічні чинники (у дорослих часто проблеми з травною системою є психосоматичними);
  • період вагітності (збільшена матка може притискати петлі кишечника, утруднюючи проходження газових мас);
  • порушення моторики кишечника;
  • дефекти анатомічної будови носоглотки і т.д.

Особливості лікування проблеми в домашніх умовах

Перший крок в лікуванні здуття живота – це дієта. З раціону необхідно хоча б тимчасово усунути всі продукти, що сприяють підвищеного газоутворення в кишечнику, і повністю виключити газовані напої як джерело додаткових газів. Другий крок – перегляд самої культури харчування, тобто під час їжі не варто вести бесіду або занадто поспішати – все це призводить до потрапляння зайвого повітря в шлунок.

Деякі препарати від здуття живота є абсолютно безпечними і приймаються навіть з метою профілактики, тому від їх вживання погіршення не буде. Але для того, щоб повноцінно вирішити проблему раз і назавжди варто звернутися за допомогою до лікаря, який зможе поставити діагноз і призначити комплексне лікування.

Які ліки допоможуть позбутися від здуття і тяжкості живота

Одним з найвідоміших препаратів для усунення здуття є Мотилиум, але є і багато інших засобів, не менше ефективних для вирішення цієї проблеми. Пропонуємо ознайомитися з рейтингом найбільш популярних засобів від підвищеного газоутворення і його наслідків.

Активоване вугілля – недорогий засіб

лікування здуття живота активованим вугіллям
Активоване вугілля відноситься до групи ентеросорбентів, і, вступаючи в травну систему, він поглинає алкалоїди, токсини, отрути, солі важких металів, і що найактуальніше при метеоризмі – гази. Випускається в різних формах, але найпростішою і доступною є звичайні таблетки. Доза прийому даного препарату відома всім – 1 таблетка на 10 кілограм ваги пацієнта, причому зробити прийом кошти потрібно хоча б за годину до їжі або будь-яких інших медикаментів. Варто відмовитися від прийому вугілля, якщо має виразка шлунка, підвищена чутливість або відкриті кровотечі в травній системі.

Таблетки Мезим Форте


Даний засіб належить до ферментним, тобто містить в своєму складі травні ферменти (отримані з підшлункової залози великих рогатих тварин). За рахунок цього Мезим допомагає нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту і поліпшити процеси всмоктування в ньому. Призначають таблетки при наявності відхилень в роботі органів, що супроводжується здуттям живота, зміною стільця і ​​розладами травлення в цілому. Приймати їх як засіб від здуття і дискомфорту в животі можна тільки в тому випадку, якщо таки стану виступають наслідком захворювань, описаних в показаннях до застосування.Ефективний препарат Панкреатин

ліки від метеоризму і болі в животі
Таблетований препарат також працює на основі ферментів, виділених з підшлункової залози тварин, надаючи приблизно те ж дію, що і Мезим. Показань до його прийому чимало, але основним все ж залишаються порушення в роботі підшлункової пацієнта. Допоможе засіб від здуття тільки в тому випадку, якщо причина такого стану входить в спектр позитивного впливу препарату.

Випускається в декількох формах: є і звичайні таблетки, і драже, і капсули. Їх приймають або відповідно до інструкції виходячи зі свого віку, або за показаннями лікаря.

Еспумізан позбавить від підвищеного газоутворення в кишечнику


Препарат представлений в капсульної формі і у вигляді крапель, які застосовуються для дітей. Активною речовиною виступає симетикон, завдяки якому гази з травної системи або виводяться природним шляхом, або всмоктуються в кров. Продукт запобігає формуванню нових газових бульбашок в слизу, що знаходиться в травному тракті. Сам препарат не всмоктується і виводиться з організмі в незмінному вигляді. Таким чином, Еспумізан – засіб узконаправленного дії, яке застосовують виключно при ситуаціях з підвищеним газоутворенням (метеоризм, післяопераційний період, отруєння, очищення організму перед дослідженнями).

Полісорб


Діюча речовина препарату – діоксид кремнію. Засіб випускається в пластикових баночках по 12, 25 і 50 грам і являє собою легкий білий порошок для приготування суспензії. Відноситься до групи ентеросорбентів (як і Смекта), потрапляючи в організм, пов’язує токсичні речовини, патогенні бактерії, солі важких металів, алкоголь і виводить їх, не всмоктуючись з травного тракту. Допомагає від здуття, якщо цей симптом супроводжує харчове або токсичне отруєння. Приготувати суспензію з нього дуже просто – потрібно всього лише розвести вказане в інструкції кількість препарату (відповідно до віку) в 50-100 мл води.

Хілак Форте


Препарат представлений краплями для внутрішнього прийому, до його складу входять водні субстрати продуктів обміну речовин бактерій, що входять до складу нормальної мікрофлори кишечника людини. Позиціонується як засіб проти діареї та застосовується при будь-яких ситуаціях, пов’язаних з порушенням мікрофлори кишечника. (Через антибіотикотерапії, опромінення, оперативних втручань, неправильного харчування, забрудненої води, зміни клімату і т.д.). Препарат вважається безпечним, його можна застосовувати навіть під час вагітності та годування груддю. Єдиним протипоказанням є індивідуальна непереносимість компонентів складу.

Лінекс


Капсули Лінекс містять в своєму складі лакто, біфідобактерії та ентерококи, покликані нормалізувати порушену мікрофлору кишечника. Таким чином, прямим показанням до вживання ліків є лікування і профілактика дисбактеріозу, який проявляється порушенням стільця, болями в животі, нудотою, блювотою і підвищеним газоутворенням. Препарат безпечний навіть при вагітності і годуванні малюка, його при необхідності можна давати і новонародженій дитині.

Но-шпа


Спазмолітичний препарат, випускається в таблетованій формі в різних варіантах упаковки – по 6, 24, 20, 60 і 100 штук. Діючою речовиною виступає дротаверин. Застосовують даний засіб при різних видах спазмів, в тому числі і при кишкових коліках, коли через великих скупчень газів кишечник спазмується і провокує виражені неприємні відчуття. Дітям у віці до 6-ти років дані таблетки застосовувати не можна, також вони протипоказані при серцевій, печінковій та нирковій недостатності, підвищеній чутливості до компонентів засобу.

Що випити від здуття живота і газів при вагітності?

Здуття досить часто стає супутником майбутніх мам через те, що збільшується в своїх розмірах матка починає тиснути на інші органи черевної порожнини, в тому числі і на кишечник. Існують і інші причини такого стану, тому правильним рішенням буде звернутися за консультацією до лікарні. Лікуванням в першу чергу повинна стати корекція харчування, також лікарем можуть бути призначені безпечні для плода препарати, які зможуть нейтралізувати причини проблеми з газами (Лінекс, Хілак Форте, Активоване вугілля та ін.).

Відгуки

Оля: Трапився зі мною дисбактеріоз після тривалого лікування антибіотиками, були дуже неприємні болі і постійні здуття. Після призначення Линекса все досить швидко минуло, і мій кишечник прийшов в норму.

Андрій: При отруєннях, не має значення, супроводжує їх підвищене газоутворення чи ні, полісорб допомагає просто чудово. Після першого ж прийому препарату відчувається помітне поліпшення стану, чого особисто у мене не бувало ні від одного іншого медикаменту.

Інга: З здуттям під час вагітності зустрічалася часто, але навіть якось не звертала на це увагу, так як мені сказали що в такому стані це нормально.Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*