Які вітаміни покращують пам’ять?Здатність людського мозку запам’ятовувати і в потрібний момент витягувати необхідну інформацію особливо важлива в сучасному світі, в якому інформація має визначальну роль практично у всіх сферах діяльності. Кожна людина індивідуальна і його здатності багато в чому визначаються природними задатками і складом розуму, розвиток яких коригується впливом оточення і психічним станом.

Але далеко не останню роль відіграє і загальний фізичний стан організму. Адже брак певних речовин в раціоні може погіршити здатність головного мозку.

Дівчинка з книгами
Особливо важливою групою таких речовин є вітаміни, роль яких у підтримці всього організму в працездатному стані складно переоцінити. Зі знанням приймаючи вітаміни для поліпшення пам’яті, можна домогтися істотних результатів, особливо в комплексі зі спеціальними розвиваючими пам’ять вправами.

Відео з інтернет

Природні або синтезовані?

Багато вітаміни, мінерали та інші речовини, які зміцнюють пам’ять, входять до складу комплексних препаратів, які можна придбати в будь-якій аптеці. Але вироблені хімічним шляхом вітаміни організм засвоює в повному обсязі і не завжди з достатньою точністю можна дотримати добове дозування певного вітаміну, що може привести навіть до гіпервітамінозу. А це може виявитися не менш небезпечно, ніж авітаміноз. Тому оптимальним є надходження вітамінів в організм з продуктами харчування. Природні вітаміни більш повно засвоюються і їх зміст організм здатний контролювати сам. Слід виділити ті вітаміни, які відіграють особливу роль в процесі розвитку і підтримки клітин мозку.

Вітаміни «мозковий» групи В

Найбільший вплив на орган мислення мають вітаміни групи В. У раціоні обов’язково повинні бути присутніми продукти, що містять тіамін і фолієву кислоту, оскільки вони не синтезуються організмом і можуть надійти тільки ззовні. Вітаміни групи В поза конкуренцією по здатності покращувати пам’ять, тому їх називають вітаміни для пам’яті №1.

B1

Прийом вітаміну В1 (тіаміну) дає величезний позитивний ефект при порушеннях функцій пам’яті (наприклад, хвороба Альцгеймера), а його недолік може стати причиною слабкості, дратівливості, депресій, а також серйозних неврологічних захворювань. Він ефективно перетворює вуглеводи в речовини, необхідні для живлення мозку і поліпшення його діяльності. Тіамін міститься в нежирної свинини, птиці, яйцях, молоці, горіхах, злаках, картоплі, квасолі, сої, часнику і петрушці. Він руйнується при нагріванні понад 120 градусів. Добова потреба в тіаміні 2,5 мг.

B2

Всі важливі процеси в організмі відбуваються за участю рибофлавіну – вітаміну В2. Його дефіцит порушує сон, викликає погіршення пам’яті, уваги і хвороби очей. В організм рибофлавін надходить при вживанні печериць, печінки, нирок, птиці, молока, яєць, капусти, цибулі, петрушки, сухофруктів, горіхів, обліпихи. Вітамін В2 стійкий до високої температури, але руйнується по впливом світла. У нормі організм повинен отримувати 3 мг рибофлавіну в добу.

B3

Для хорошої роботи системи кровообігу просто необхідний вітамін В3, відомий також під назвами ніацин, нікотинова кислота або вітамін РР. А повноцінне постачання мозку переносяться з кровотоком речовинами позитивно впливає на пам’ять. Дефіцит нікотинової кислоти різко погіршує пам’ять, викликає швидку стомлюваність, зниження уваги і запаморочення. Але це зустрічається досить рідко, оскільки ніацин міститься в багатьох продуктах: печінці, ікрі, жовтках яєць, риби, картоплі, помідорах, чорносливі. Добова потреба організму у вітаміні В3 становить 10 мг.B6

Вітамін В6 або піридоксин сприяє діяльності розуму і збільшує працездатність. Він бере участь в синтезі нейромедіаторів мозку, є ефективним антидепресантом. Стреси і неврози значно збільшують витрата піридоксину організмом. При його недоліку погіршується пам’ять, з’являються безсоння, депресивні стани і м’язові судоми. Піридоксин міститься в морській і річковій рибі, печінці, часнику, неочищеному зерні, квасолі, сої, яєчному жовтку, дріжджах і більшості овочів. У добу достатньо надходження 2 мг В6 в організм.

B9

До забудькуватості, дратівливості, неспокою, втоми і депресії призводить дефіцит вітаміну В9 або фолієвої кислоти. Вона виводить токсини з організму, заспокоює нервову систему, відповідає за кровообіг і утворення еритроцитів. Також сприяє організованості мислення і відновленню пам’яті. Міститься в печінці, нирках, яловичині, капусті, томатах, моркві, шпинаті, хлібобулочних виробах, кисломолочних продуктах, сухофруктах, дріжджах, зелені. Організму потрібно 100 мг цього вітаміну в добу.

B12

Вітамін В12 або кобаламін бере участь в синтезі нейромедіатора ацетилхоліну, здатного покращувати пам’ять і підвищувати здатності розуму. Покращує засвоєння вітамінів А, С, заліза та інших корисних речовин. Також він сприяє збереженню клітинами спадкової інформації і знижує стресові напруги, що роблять шкідливий вплив на роботу мозку. Підтримування кількості кобаламина в організмі на належному рівні допоможе уникнути загальної слабкості, інтелектуального стомлення, зниження уваги, серйозних порушень пам’яті. Для цього досить вживати 5 мг цього вітаміну в добу. Він міститься в м’ясі, молоці, сирі.

Вітаміни все потрібні, вітаміни все важливі

Дівчина і салат
Крім вітамінів групи В, для розуму і пам’яті людини важливі також і інші, кожен з яких виконує відведену йому роль в складному організмі людини. Під впливом вітаміну А (ретинолу), який є потужним антиоксидантом, спостерігаються поліпшення в роботі пам’яті, сповільнюються процеси старіння, активно розвиваються нові клітини. Ретинол міститься в моркві, абрикосах, дині, гарбузи, петрушці, яєчному жовтку.

Завдяки вітаміну С (аскорбінової кислоти) підвищується активність всього організму. Зміцнюється психічний стан організму і імунітет, підтримується збереження клітин і судин. Багато аскорбінової кислоти міститься в цитрусових, ківі, суниці, смородині, шипшині.

Вітамін D бере участь в збереженні судин головного мозку, протидіє старінню і кістковим змінам, підвищує рівень концентрації уваги. Міститься в жирних сортах риби, деяких видах грибів, яєчному жовтку. Також він синтезується організмом під впливом сонячного світла.

Достатнє надходження в організм вітаміну Е (токоферолу) перешкоджає старінню і утворенню тромбів, виводить токсичні речовини, сприяє підтримці розумових здібностей. Джерелом надходження в організм є рослинна олія, горіхи, насіння соняшнику, печінку, зародки пшениці.

висновок

Кадр з фільму «Люди в чорному»

Для повноцінного харчування мозку і поліпшення пам’яті дуже важливо правильно збалансувати свій раціон в плані змісту корисних речовин в споживаних продуктах. Щоденне надходження в організм вітамінів, що містяться в м’ясі, рибі, цільних зернах, горіхах, насінні, а також свіжих овочах і фруктах дозволить сповна задовольнити потреби мозку, поліпшити його здатність мислити і запам’ятовувати значні обсяги інформації.Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*