Як випрямити поставу за допомогою вправ вдома?Як випрямити поставу за допомогою вправ вдома?

Правильна постава – це не тільки красива і витончена хода, а й один з факторів, який попереджає про розвиток будь-яких захворювань хребта. У багатьох випадках, як правило, люди не приділяють потрібної уваги своїй поставі, тільки в тих випадках, коли з’являються болі, що свідчить про наявність проблем. Тому, краще заздалегідь зайнятися своїм здоров’ям, ніж через деякий час зіткнутися з серйозними проблемами.

Зміст статті:

•  Чому це важливо?
•  Як правильно тримати поставу?
•  комплекс вправ
•  Стілець для правильної постави

Чому це важливо?

На жаль, в нашому суспільстві багато хто недооцінює поставу і не приділяють їй потрібної уваги. Хоча вона може зробити прямий вплив на внутрішні органи людини. Ви запитаєте, чому так? Справа в тому, що наші внутрішні органи можуть правильно функціонувати лише в тому випадку, якщо вони отримують правильне кровопостачання.

Як відомо, в хребті 26 хребців і якщо один з них пережимається, то людина починає неправильно ходити, сидіти, в результаті чого порушується кровопостачання і з’являються проблеми з внутрішніми органами.

наслідки викривленою поставиВтрата зростання. Це відбувається через те, що людина постійно горбиться і при цьому напружує м’язи. Міжхребетні диски стискаються, порушується їхнє харчування, в результаті чого під час сну людині не вдається повернути свій втрачений зростання. Тому, стежити за поставою варто з підліткового віку, так як є шанс вирости ще на 15 сантиметрів.

Від вашої постави також залежить ваш настрій. Хіба ви ніколи не помічали, що життєрадісні і усміхнені люди рідко ходять з неправильною поставою. А тепер зверніть увагу на сутулих людей, вони рідко посміхається, в основному сумні і втомлені. Справа в тому, що з неправильною поставою людина швидше втомлюється і йому доводиться докласти в два рази більше зусиль на виконання того чи іншого завдання.

Як правильно тримати поставу?

Правильна хода і гарна постава можуть розповісти про людину багато. У нашому суспільстві, що поважає себе, не допустить таких естетичних недоліків як опущені плечі, сутулість і звисає розслаблений живіт. Все це свідчить або про лінь людини, або ж про невміння вести себе. Тому, людина, яка хоче домогтися успіхів у роботі, повинен обов’язково стежити за своєю поставою. Адже хороша постава свідчить про упевненість в собі, успішності і захоплення спортом.

як правильно тримати поставу

 1. Спина повинна бути рівною, не прагніть через чур вигнути її, щоб не складалося враження, що вам ззаду вставили кол.
 2. Постарайтеся розправити плечі, не намагайтеся підняти їх занадто високо.
 3. Слідкуйте за головою, вона повинна продовжувати лінію хребта. Ні в якому разі не випинати голову вперед і не відхиляйте назад. Підніміть злегка підборіддя і дивіться прямо.
 4. Не забувайте про м’язи живота, постійно тримайте їх в напрузі.
 5. Як в положенні стоячи, так і при ходьбі випрямляйте ноги.

Комплекс вправ для правильної рівною постави в домашніх умовах

вправи для хребта

Спочатку потрібно зміцнити хребет: • Займіть положення лежачи на спині, випрямити руки в сторони і постарайтеся підняти голову при цьому напружуючи м’язи шиї. Одночасно спробуйте якомога більше натягнути шкарпетки на себе. Перебуваєте в такому положенні близько 10 секунд. Зробіть 5 повторень з інтервалом в 30 секунд.
 • Сидячи на стільці, заведіть руки за голову, спину спробуйте прогнути якомога більше і, порахувавши до 5 – розслабтеся. Зробіть п’ять таких повторень.
 • У положенні стоячи заведіть руки за спину і зробіть «замок», при цьому спробуйте напружити руки. Після чого розслабтеся і знову напружтеся, зробіть 10 таких повторів.
 • Ляжте на спину, руки випрямити уздовж тулуба і за рахунок м’язів спини спробуйте піднятися. Ноги не відривайте від підлоги і не згинайте в колінах. Руками можна злегка підтримувати тулуб. При кожному підведенні затримуйте дихання. Кількість повторень – 5-10 разів.
 • Переверніться тепер на живіт, руками візьміться за щиколотки і постарайтеся якомога ближче дістати головою до ніг. При цьому тіло повинно бути напружене як цибуля. Затримайтеся в такому положенні на пару секунд, потім знову розслабтеся. Зробіть 5-10 таких повторень.
 • Ляжте на живіт, руки випрямьтесь уздовж тулуба, ноги зігніть в колінах і підніміть таз якомога вище. Перебуваєте в такому положенні близько 10 секунд, потім знову розслабтеся. Повторіть цю вправу 5-10 разів.

Приступимо до вправ для постави

Всі ці вправи дуже прості у виконанні і одночасно дуже ефективні. Для їх виконання не знадобитися багато часу і спеціальних умов. Єдине, що потрібно взяти за правило – виконувати їх регулярно, тільки тоді ви зможете домогтися бажаного результату. Якщо ще додатково хоч раз в тиждень ходити в басейн або займатися аквааеробікою, то за короткий період будуть помітні гарні результати.

Обов’язково виконуйте вправи перед дзеркалом. Це допоможе вам проконтролювати, чи правильно ви робите руху. Робіть не менше 10 повторень кожного з нижчеописаного вправи.

вправи для постави в домашніх умовах

 • У положенні стоячи підніміть спочатку ліве плече, затримайте його на кілька секунд, потім опустіть його і підніміть праве плече.
 • Виконуючи цю вправу, тримайте спину рівно і плечі не піднімайте. А тепер плавно відведіть обидва плеча вперед, потім назад.
 • Заведіть руки за спину і, не згинаючи їх, підніміть руки якомога вище.
 • Зробіть вдих і одночасно зведіть якомога ближче лопатки, при цьому втягніть живіт і злегка прогніться назад. Роблячи видих, займіть вихідне положення.
 • Сядьте на стілець, випряміть руки вгору, з’єднайте їх в замок і, зігнувши руки в ліктях, заведіть їх за лопатки. Через пару секунд поверніться у вихідне положення.

Стілець для правильної постави

В наші дні велика частина населення працює за комп’ютером, до того ж він став незамінною частиною нашого дозвілля. Для деяких відмовитися від кількох зайвих годин сидіння за комп’ютером є великою проблемою, хоча всі знають, що надмірне сидіння за цим пристроєм може сильно зіпсувати не тільки наш зір, але і поставу.

Щоб хоча б якось зменшити навантаження на хребет і тим самим не псувати поставу, в першу чергу потрібно звернути увагу на крісло, на якому ви проводите більшу частину свого часу.

І так, простим кріслом або стільцем тут не обійтися. Найкраще вам підійде крісло зі спинкою ортопедичної форми, яка буде повторювати вигини спини. Обов’язково звертайте увагу на те, щоб спинка крісла прилягала до вашої попереку, тільки тоді вам вдасться зменшити навантаження на цю частину тіла.

Вибирайте оббивку крісла з гігроскопічного матеріалу, так як вона вбирає вологу і не дає прилипнути дупі до крісла. Регульовані підлокітники дозволять зменшити навантаження і напруга в шийних хребтах і області плечей.Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*