Як дитині полюбити школуЗнайомство з першою вчителькою вже теж відбулося. Попереду уроки, домашні завдання, і справжня шкільна життя. Перші місяці навчання є найважливішими для дитини. Адже саме в цей період вирішиться питання, буде ваш першокласник ходити в школу із задоволенням чи ні.

Навіть ті діти, які заздалегідь готувалися до школи, відвідуючи спеціалізовані курси або працюючи з дитячим психологом, відчувають сильний стрес перші тижні. Адже для них в стінах школи все нове, незвідане, незрозуміле, а тому й страшне. Багато нових дітей, шум і гам на перерві, нова вчителька, поки невідомо, сувора або не дуже. Всі ці хвилювання не можуть не відбитися на поведінці малюка. Психологи вважають, що адаптація до школи триває 4-6 тижнів. Саме за цей місяць-півтора і відбувається звикання до майже вже дорослому житті. У цей період батьки можуть помітити деякі дивності в поведінці дитини: агресія або замкнутість, труднощі з засинанням і навіть енурез. Ні в якому разі не слід відвертатися від проблеми, вважаючи, що все само собою з часом пройде. Подібні ознаки є першими дзвіночками важкої адаптації малюка. І ваше завдання – допомогти йому скоріше адаптуватися до шкільного життя. Деякі діти починають постійно хворіти впродовж всього першого класу. Це також є результатом адаптації малюка до навчання. Підсвідомо першокласник прагне втекти від дискомфорту, який він відчуває в школі, сховатися за стінами рідного дому, де навколо будуть клопотати мама і тато. По таких нюансах дитячої поведінки можна дізнатися, відвідуючи безкоштовні семінари для батьків, які проводить НУШ нова українська школа та психологічні центри.Психологічне звикання до школи супроводжується також кризою середнього віку. У цей період дитина різко починає зростати, у нього міняються зуби. Малюк може почати поводитися дивно, блазнювати і кривлятися. Дорослі повинні знати, що цей період є тимчасовим і пройде сам по собі. Не варто карати малюка, адже такі вікові особливості переживає кожна дитина. Саме через такі кризові етапи в житті і відбувається становлення особистості.

У перші місяці шкільного життя щодня цікавтеся у вчителя про поведінку малюка. Якщо вчитель помітив агресивна поведінка на уроках, відмова грати з однолітками, постійне сидіння на самоті на перервах, ні в якому разі не відмахується від проблеми. Подібна поведінка може також супроводжуватися логопедичними проблемами, відмовою ходити в школу, лінь у виконанні домашніх завдань. Закриваючи очі на це в першому класі, батьки тим самим сприяють створенню серйозних проблем у дитини в наступні роки. Перераховані вище ознаки є тривожним сигналом, який повинен спонукати батьків звернутися в психологічний центр.

На заняттях фахівець запропонує першокласнику пройти цікаві, захоплюючі тести, які в свою чергу розкажуть про джерела проблем в школі. В результаті психолог порадить батькам чітку лінію поведінки, що сприяє адаптації дитини до навчання.

У деяких випадках достатньо виключити комп’ютерні ігри і дотримуватися режиму сну і відпочинку, і від агресивного і дратівливого поведінки не залишиться і сліду.

Крім занять з психологом батьки повинні більше уваги приділяти дітям в адаптаційний період. Як можна частіше гуляйте з першокласником на свіжому повітрі, відвідуйте парки відпочинку, збирайте разом жовте листя, шишки, жолуді, і вдома разом зробіть цікаву саморобку. Малюк повинен відчути, що ви на його боці і завжди готові прийти на допомогу. Читайте разом веселі розповіді про школу, де все історії легкі для сприйняття, оповідають про різні нагальних пригоди школярів. Після прочитання таких книжок діти вже не так боязко ставляться до школи, розуміючи, що за її стінами їх чекає не тільки строгий учитель, а й нові друзі та цікаві події.Залиште перший коментар

Відповісти

Your email address will not be published.


*